Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Marko Tiirmaa usaldusväärsust on märgatud

18.02.2015 | | Rubriik: Persoon kaasajast

TiirmaMarko TIIT6108 copyValgetähe V klassi teenetemärgi saab Otepää Maarja koguduse diakon ja Kaitseliidu Valgamaa maleva kaplan Marko Tiirmaa (fotol). «Tema peale võib alati kindel olla. Kui sõna annab, on kohal ja teeb ära,» iseloomustab Marko Tiirmaad Kaitseliidu Valgamaa maleva teavituspealik Rein Säinas. Tema sõnul tegid presidendile ettepaneku teenetemärgi andmiseks Valga maavalitsus ja Kaitseliidu Valgamaa malev kahasse.
2010. aastal diakoniordinatsiooni saanud Marko Tiirmaa (40) asus Otepääle juba 2008. Lisaks vaimulikutööle on ta panustanud Kaitseliidu tegevusse, olles Valgamaa maleva kaplan. Veel annab ta riigikaitseõpetuse tunde nii Otepää gümnaasiumis kui Tartu Annelinna venekeelses gümnaasiumis. Valga maavalitsuse soovituskirjas nimetatakse, et just tänu Tiirmaale on maakonnas palju noori hakanud huvituma riigikaitsest ning astunud Kaitseliitu. «Ta annab suure panuse, suunamaks isamaaliselt meelestatud riigiteadlikke noori ise mõtlema,» nimetatakse maavalitsuse esildises.
«Teen seda, mida pean oluliseks, suure rõõmu ja rahuldustundega,» kinnitab Tiirmaa Eesti Kirikule, lisades, et võtab teenetemärki tunnustusena tulemusliku meeskonnatöö eest.
Liina Raudvassar

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)