Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Margus Suvi jätkab Valga koguduses

10.01.2018 | | Rubriik: Uudised

Margus Suvi õpetajaks pühitsemisel Tallinna toomkirikus. Vasakult: Arho Tuhkru, Vallo Ehasalu, Mart Jaanson, Urmas Viilma, Margus Suvi, Kristjan Luhamets.
Tiiu Pikkur

Kolmekuningapäeval, 6. jaanuaril pühitses peapiiskop Urmas Viilma Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus preestriks Valga Peetri-Luke koguduse õpetajana teenima asuva Margus Suvi.

Peapiiskoppi assisteerisid Valga praost Mart Jaanson ja Tartu abipraost Kristjan Luhamets. Jutlustas Margus Suvi, kaasa teenisid Tallinna toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru ja Valga koguduse senine hooldajaõpetaja Vallo Ehasalu, organist oli Kadri Ploompuu.
Pidulikku sündmust olid tunnistamas ordineeritava perekond, sõbrad, tuttavad ja mitmed ametivennad.
Margus Suvi (45) on teeninud Valga kogudust praktikandina üle kahe aasta ja alates 6. jaanuarist on ta koguduse täieõiguslik õpetaja, mis tähendab, et sel kogudusel on nüüd üle mitmete aastate jälle oma õpetaja. Õp Suvi ütleb, et ehkki ta on kogudusega tutvunud praktika-aastate jooksul, soovib ta nüüd seda tutvust süvendada. „Plaan on Valga kogudust kogu südame ja hingega teenida. Soovin saada tuttavaks kõigi koguduse liikmetega, ka nendega, kes ei ole saanud kirikus ammu käia. Meil on päris palju eakaid liikmeid, kellega tahaks tutvuda ja teada anda, et neil on kirikus uus õpetaja.“
Oma teest usu juurde rääkides ütleb Margus Suvi, et on kristlane olnud kogu elu, „Minu vanavanemad võtsid mind Viru-Nigula kirikusse kaasa. Vanaema oli see, kes kiriku eest hoolitses. Seal ma ka õpetaja Jaan Jaani juures leeris käisin. Tema leeritunnid olid nii huvitavad, et sealt ma leidsin ka endale mõtteid, kuidas oma eluteed suunata. Juba keskkooli lõpus olin kirikus kellamees ja aitasin remondi tegemisel. Olen andnud Kunda ja Aseri koolis usuõpetuse tunde. Siis kujunes ka minu sooviks misjonäritööd teha. Aastaid töötasingi Tartus misjoniorganisatsioonis Operatsioon Mobilisatsioon, hiljem Johannes Mihkelsoni keskuses.“
Margus Suvi – mees, kes on tegelnud misjonitööga, olnud noorsootöötaja, teinud sotsiaaltööd, töötanud lastekodus kasvatajana, koolis usuõpetuse õpetajana – on nüüd pühendunud oma eluaegsele unistusele – kirikutööle, teenides kogudust.
Tiiu Pikkur

Margus Suvi
Sündinud 5. detsembril 1972
Õpingud: Kõrgem Usuteaduslik Seminar, EELK Usuteaduse Instituudi pastoraalseminar,
TÜ usuteaduskonna magister 2017
Johannes Mihkelsoni keskuses tööl al 2010
EELK Valga Peetri-Luke koguduses praktikant al 2015, õpetaja al 6. jaanuar 2018
Abielus, 2 poega

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)