Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Märgid ajas

13.04.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

 Vali nüüd – uus eluase Põrgu teel!
Kambja koguduse õpetaja Kristjan Luhamets leidis Võru maanteel Tartu-Maar­ja ja Kambja kihelkonna piiril asuvas Lepiku külas kinnisvaraarenduses oleva piirkonna, kus ühe tänava nimeks on saanud Põrgu tee.
Kuidas tunneksite ennast teie, kui kutsuksite sõpru oma uude koju külla ja küsimuse peale, kuhu tulla, peate vastama – Põrgu teele? Omal ajal mõeldi välja hulga nimesid, et kuradigi nime mitte suhu võtta, nüüd elatakse vabatahtlikult ka põrgu teel. Kas on see just aja märk, aga mingisugune märk igatahes.


 Kommitööstuse parimad palad Põrguväljalt

Kommi- ja šokolaaditootmises kunagise Kawe jälgedes käiv kommivabrik Kalev, mis sai ekstra tootmisotstarbeks ehitatud maja 1957. aastal Tallinna, pidi ruumide kitsaks jäädes ja tootmise jätkusuutlikkuse huvides kolima linnast välja.
2003. aastast asub kommitööstus Tallinna lähedal Jüris ehk nagu Kalev oma koduleheküljel kirjutab – «AS Kalev lahkub Tallinnast Harjumaale Rae valda Põrguvälja uude kaasaegsesse tootmiskompleksi».
Kuuldavasti on olemas ka niisuguseid ristiinimesi, kes sellest ajast saati Kalevi komme ei söö.

 Paradiis asub Ülenurme tehnopargis

Nii nagu on peagi iga huviala ja elukutse kohta kirjutatud oma piibel, võime tänavapildist ja siltidelt leida kõikvõimalikest kohtadest ka killukese paradiisi.
Tuleb ju tuttav ette – Vaibaparadiis, Akuparadiis, Diivaniparadiis jne. Neist viimane, see diivani oma, ongi ehitanud oma logistikakeskuse Tartu külje alla Ülenurme põldudele. Lõpuks polegi enam oluline, mida täpselt pakutakse, aga ristkülikukujulisel ehitisel on märge www.paradiis.ee.
Praegu lubavad nad meid kõiki kevadele vastu saata. Argine paradiis toimib vähemalt virtuaalselt.
EK

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)