Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Marek Roots õnnistati Häädemeeste Miikaeli koguduse õpetajaks

08.10.2003 | | Rubriik: Uudised

Mihlikpäeval, 29. septembril peeti Häädemeeste Miikaeli koguduses kiriku 129. aastapäeva. Koos uue aastaga saabus kogudusse uus õpetaja, augustis ordineeritud Marek Roots, kelle introduktsiooni mihklipäeval ka tähistati.
Introduktsiooniteenistusel teenisid peapiiskop Jaan Kiivit, Pärnumaa praost Andres Põder, Pärnu-Jakobi koguduse õpetaja Urmas Viilma, Saarde koguduse õpetaja Tauno Kibur, Vändra koguduse õpetaja Andres Aaste ning Pärnu praostkonna vikaarõpetaja Tiina Janno. Teenistusel laulis koguduse naiskoor Kai Marjamäe juhatusel ning orelit mängis Mall Karp.
Jutluse pidas Elva koguduse õpetaja Vallo Ehasalu, kellega Rootsi seob ühe aasta pikkune koostöökogemus – oma vikaariaasta läbis Marek Roots Elva koguduses. Jutluses pöörati tähelepanu sellele, et Marek Rootsil on nüüdsest hoida suur tükikene Pärnumaast: Häädemeeste, Treimani ja Tahkuranna kogudus ning selles töös läheb tarvis palju järjepidevust, et tuua inimesi sõna ja sakramendi juurde. Kuid kuna Jumal sõdib meie eest, siis ei saa lootust kunagi kaotada. Meie Jumal teab, miks me elame ja töötame, ütles Vallo Ehasalu.
Teenistusele oli Marek Rootsi tulnud tervitama ka EAÕK Pärnumaa preester Ardalion, sest mereäärsetes kogukondades on koostöö kahe kiriku vahel tihe ja uute töötegijate üle rõõmustatakse vastastikku. Vallavanem Urmas Aava nimetas samuti väga positiivsena seda, et kogudusel on jälle oma õpetaja, ning leidis, et Marek Roots koos abikaasa Pirjoga on oma rõõmsa olekuga võitnud kihelkonnarahva südame.
Koguduse juhatuse esimees Aime Tamm ütles, et kogudus on uue õpetaja omaks võtnud. Seda näitas ka teenistusele järgnenud ühisesse kohvilauda kogunenud suur rahvahulk. Lisaks neile olid kohale sõitnud Mareki koolikaaslased ja sõbrad kaugemalt ja lähemalt, et tunnistada Häädemeeste koguduse uue eluperioodi sündi.
Kristel Neitsov

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)