Esileht » Uudis » Uudised »

Marek Roots on kutsutud Tartusse

14.03.2018 | | Rubriik: Uudised

RootsMarek_2017Tartu Pauluse koguduse märtsi kuukiri Pauluse Kiri annab koguduseliikmetele teada, et Marek Roots (fotol) on saanud kutse tulla Tartu Pauluse koguduse abiõpetajaks.
Vastavalt EELK põhikirjale määrab abiõpetaja ametisse peapiiskop koguduse õpetaja ettepanekul ja koguduse nõukogu nõusolekul.
Õpetaja Kristjan Luhamets esitas abiõpetaja kandidaadiks senise Keila koguduse õpetaja Marek Rootsi, kes 18. veebruaril ka Pauluse kirikus jutlustas ja pärast jumalateenistust koos perega koguduse nõukogule end tutvustas.
Ettepanek määrata Marek Roots Tartu Pauluse abiõpetajaks on nüüd esitatud peapiiskopile.
Marek Roots on sündinud 6. jaanuaril 1976 Elvas, lõpetanud 1994 Rõngu keskkooli ja 2002 Tartu Teoloogia Akadeemia. Aastatel 2003–2008 teenis ta Häädemeeste, Treimani ja Tahkuranna kogudust, 2006–2007 Toronto Peetri kogudust ning alates 2008 on ta Keila koguduse õpetaja.
Marek Roots on Saue gümnaasiumi kaplan, Eesti Evangeelse Vennastekoguduse eestseisuse liige ning kaastööline „Vaimulike loosungite“ väljaandmisel.
Marek ja Pirjo Roots laulatati aastal 2001 Tartu Pauluse kirikus. Peres on kaks last: 12aastane Hanna-Mirjam ja 7aastane Evald.

Allikas: Tartu Pauluse koguduse kuukiri Pauluse Kiri

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)