Esileht » Uudis » Uudised »

Mänguasju põgenikelaagritesse

04.11.2015 | | Rubriik: Uudised

Hetk kingituste kättejagamiselt eelmisel aastal. Internet

Viimastel nädalatel on internetis levinud üleskutsed annetada mänguasju Lähis-Ida põgenikelaagrites elavatele lastele.

Projekti «Täht idas» Eesti-poolne koordinaator Nelli Vassila selgitab, et tegemist on rahvusvahelise ettevõtmisega, mille eestvedajaks on Läti kristlik misjoniorganisatsioon Baltic Global Initiative. Mullu viidi sarnane kampaania läbi Lätis ning tänavu otsustati seda laiendada ka Eestisse. Nii võeti ühendust siinse luteri kirikuga. Lisaks EELK konsistooriumile ja Ühiskonnatöö Sihtasutusele on Eestis koostööpartneriteks MTÜ Pagulasabi ja kauplusekett Sõbralt Sõbrale.
Kingakarpidesse pakitud mänguasju kogutakse üle Eesti loodud kogumispunktides 30. novembrini. Siit toimetatakse need Riiga, kust Läti partnerid kingid kohale viivad ja hoolitsevad isiklikult selle eest, et need lasteni jõuaks. Lähem info leidub veebilehel www.starintheeast.net, infot saab tel 5851 9514.
EELK mitmed kogudused ongi juba teatanud kaasalöömisest. Kõpu koguduse õpetaja Hedi Vilumaa meenutab, et oleme omal ajal ka ise välismaalt abi saanud: «Meid ja meie lapsi on aidatud-üllatatud-rõõmustatud, nüüd saame anda ise.» Kuigi info projektist jõudis koguduseni alles üle-eelmisel nädalal, on juba palju selgitustööd tehtud. Õpetaja tutvustas projekti pühapäeval kirikus, kihelkonnas on levitatud lendlehti ja loodud mitmeid kogumispunkte. Vastuvõtt on olnud soe.
«Meie inimesed oskavad ja tahavad jagada, selleks on nüüd hea võimalus ja tõsine põhjus. Loodan, et saame hulga pakke kogutud ja siitpoolt teele saadetud,» kinnitab Vilumaa. «Julgustan kõiki liituma, see väljendab ka meie endi tänulikkust. Tänust võiks alati kasvada sobival ajal uut – jagades külvame head!»
Rain Soosaar

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)