Esileht » Online » Online artiklid »

Malle Pärn: usu ja usuõpetuse kaitseks

26.12.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Näitleja ja teoloog Malle Pärn kirjutab Postimehe arvamusportaalis jõululaupäeva õhtul, et ei mõista, mispoolest ristiusk nii halb on, et seda meie rahvale õpetada ei tohi.’

Inimene suudab näha oma silmade kõrgusele. Muidugi me saame näha ka kõrgemale, kui meil ei ole takistusi ees. Ent see, kes vaatab välja näiteks teise korruse aknast, ise toas sellest aknast mõne meetri jagu eemal seistes, näeb ainult seda, mis talle sellest aknaavast tuppa paistab.

Kõik oleneb, niisiis, aknast, millest omakorda oleneb meie väljavaade maailmale. Vastavalt sellele, kui kõrgel ja kui kaugel meist asub meile vaatevälja pakkuv aken, võime me näha kas mulda, puu tüve, selle oksi-lehti-õisi või hoopis sinist taevast. Et tervikut nägemata teada, mida endast kujutab puu, mis meie akna all kasvab, on vaja õppida, mõtelda, ja ennekõike – uskuda.

Küllalt palju on lapsi, kelle suurim unistus on kodust põgeneda ja elada vaba tänavapoisi elu. Nad usuvad, et nad elavad oma vanematest sõltumatut elu, ent nad pole ilmselt kuigi sageli peeglisse vaadanud.

Edasi loe Postimehest.

 

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)