Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Mälestusplaat praost emeeritus Elmar-August Reinsoole

02.04.2014 | | Rubriik: Teated

Kihelkonna kogudus plaanib jäädvustada koguduse kauaaegse õpetaja Elmar-August Reinsoo mälestuse paigaldades mälestusplaadi kiriku seinale.
Elmar Reinsoo lahkus meie hulgast möödunud aasta 12. detsembril. Ta on üle 40 aasta oma elust pühendanud Kihelkonna kiriku ja paikkonna inimeste vaimulikule teenimisele. Seejuures on ta väga palju oma kätega teinud kirikuhoone säilimiseks. Maarika Toomel tegi Kihelkonna koguduse juhatusele ja nõukogule ettepaneku paigaldada Kihelkonna kiriku kooriruumi seinale teiste eelkäijate mälestustahvlite kõrvale tahvel ka õpetaja Elmar Reinsoole.
Koguduse nõukogu otsustas oma 2. veebruari koosolekul, et mõte on väga hea ja selle elluviimiseks avada pangas arveldusarve ning kõigil, kes soovivad, on võimalus selles ettevõtmises osaleda. Kui annetuste summa peaks ületama mälestusplaadi hinna, siis ülejäänud raha kasutatakse samuti kiriku heaks – see  läheb altariruumi lühtri renoveerimiseks ja elektrijuhtmestiku vahetuseks.
Mälestustahvel saab olema oma suuruselt ja vormilt sarnane praegu altariruumi lõunaseinal olevate August Jakobsoni ja Arnold Janno mälestustahvliga.
EELK Kihelkonna koguduse konto Swedbankis on EE482200001120227788, selgituseks märkida «mälestustahvel». Kui keegi soovib toetada ettevõtmist sularahas, siis seda saab teha koguduse kantseleis lahtioleku aegadel. Annetusi saab teha jaanipäevani.
Mälestustahvel on kavas avada koguduse aastapäeva jumalateenistusel pühapäeval, 28. septembril sel aastal.
Kihelkonna koguduse juhatus ja nõukogu

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)