Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Maavanema tunnustus innustab

12.04.2017 | | Rubriik: Persoon kaasajast

enemölder21. märtsil, rahvusvahelisel sotsiaaltöö päeval tunnustas Põlva maavanem Igor Taro maakonna sotsiaaltöötajaid. Tänukirja sai ka Räpina koguduse hooldekodu juhataja Ene Mölder (pildil).

Kuuendat aastat juhataja ametis olev Ene Mölder on tunnustusest liigutatud: „Olen teinud nii palju, kui olen osanud ja jõudnud. Ametnikud päästeametist, toidu- ja veterinaarametist või tervishoiuametist on ka kiitnud edusammude ja arengu eest. On tore kuulda, et ollakse rahul. See annab innustust, et edasi minna.“
Et tegemist on kristliku asutusega, siis on enamik 34 hoolealusest ristiinimesed. „Kõik pole Räpina koguduse liikmed, on ka mujalt ja mõni õigeusklik,“ jagas Mölder.
Hooldekodu asub 1908. aastal ehitatud hoones ja vajab palju hoolt. Üle-eelmisel aastal vahetati tänu EASi toetusele katus ning ehitati PRIA toel aed.
„Vanadele meeldib õues istuda. Meil on siin iluaed ja väike viinamägi. Et ühel pool maja on autotee ja teisel pool jõgi, siis on aed oluline,“ võttis Mölder viimastel aastal tehtu kokku.
Praegu on päevakorral küttesüsteemi renoveerimine. Ahjud pärinevad nõukogude ajast ja vajavad uuendamist. Positiivse vastuse korral EASi vastavasisulisele taotlusele võiksid tööd pihta hakata juba suvel.
EELK Räpina hooldekodu asub kogudusele kuuluvas kahekorruselises kunagises leerimajas. Okupatsiooni ajal kasutati hoonet erinevatel otstarvetel. 1993. a loodi sinna toonase Räpina koguduse õpetaja Heino Nurga eestvedamisel ajutine varjupaik ühele eakale peavarjuta jäänud koguduseliikmele. Üsna pea otsustati remontida leerimaja esimene korrus ja asutada kristlik hooldekodu. Hooldekodu õnnistati 1994. a juulis.
Kätlin Liimets

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, ja kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu. (Lk 10:16)