Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Maavanem koos vaimulikega Kanepi kirikus

18.12.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Põlvamaal on juba aastaid heaks tavaks, et advendiajal kutsub maavanem maakonna vaimulikud kokku.

Üheskoos vahetatakse oluliste teemade üle mõtteid ning otsitakse võimalusi üksteise toetamiseks kogukonna teenistuses olles.
Sel korral kutsus maavanem Ulla Preeden vaimulikud Kanepisse, kus kohaliku koguduse õpetaja Margit Lail pidas avapalvuse, jagas kokkutulnutele Iisraelist toodud ja püha tuld tunda saanud küünlaid ning tutvustas seejärel külalistele Kanepi kirikut ja kogudust. Nagu väikestes maakohtades sageli juhtub, on õpetaja koguduse ainus palgaline töötegija, kes peab täitma väga erinevaid rolle.
Pärast külmas kirikus veedetud aega suunduti Kanepi seltsimajja, kus oli kaetud toidu- ja kohvilaud, mille ääres kuulati üksteiselt uudiseid ning arutati tulevikuplaane. Maavanem rääkis PISA testi tulemustest, mis näitasid Põlvamaa koolide õpilasi väga heas valguses, aga ka oma eesmärkidest selles osas, mida maavanemana Põlvamaa heaks ära tahab teha.
Peagi saabuvate jõulude hubasemaks muutmiseks kinkis maavanem kokkutulnutele Põlvamaa käsitöömeistri valmistatud jõuluküünlad, Räpina õigeusu koguduse preester Tihhon Tammes aga jagas EAÕK ajakirja Metropoolia eriväljaannet, mis on pühendatud Konstantinoopoli oikumeenilise patriarhi Bartolomeu­se Eesti-visiidi kajastamisele.
Toomas Nigola,
Põlva koguduse õpetaja

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)