Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Maarjateater jätkab hooga

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

rupetus-uus
Kui headus võidab kurjuse, pole kole koll Rupertus Helika Gustavson-Rätsepa kehastuses enam hirmus.
Arhiiv

Maarjateater tõi vaatajate ette uue etenduse. „Rupertuse heategu“ on mõeldud lastele ja sobilik just jõuluaega.

Loone Otsa uue näidendi proovid Tartu Maarja koguduse majas on lõppenud, toimunud on ka esimesed etendused. On hea meel, et pärast augustis vaatajate ette toodud „Kessleri vilesid ehk orelimeistri pöörast päeva“ on osalistel jätkunud jaksu ette võtta järgmise näidendi õppimine.
Ei ole just kerge igapäevaellu lisada täiendav kohustus õppida teksti, osaleda proovides ja lõpuks veel leida aega esinemiseks. Aga just selleks on Maarja koguduse liikmed ja nende sõbrad viimasel ajal aega võtnud. Et osaliste koormust vähendada, on selle lavastuse osal osatäit­jatest kaks koosseisu. Tuleb ju lastel ennekõike koolis ja täiskasvanutel tööl käia.
Kuna autor on näidendit kirjutades loobunud nn nelja seina printsiibist, haarab laval toimuv publiku kaasa ja juhatab vaatajaid teekonnal, kus hea võidab lõpuks kurja. Ei puudu ka kasvatuslik moment, kui selgub, et kardetud kollist Rupertusest saab tööriist, mis halva heaks keerab.
Peaosalist, kurja kolli Rupertust mängib koguduse organist Helika Gustavson-Rätsep, kurja relvaseppa Tarmo Rätsep. Osaliste nimekirjast leiab ka hoolsa õpipoisi Jantsi, tema sõbra Liispeti ja paar kummitust: Bonifaatsiuse, Gregooriuse ja kauni Efrosiine, kes täidab ühtlasi jutustaja rolli. Lavastuse kunstnik on Jana Volke.
Näidendiga tõmmatakse tähelepanu Tartu Maarja kirikule, seda mängitakse Tartus Tiigi seltsimajas, siinsetes koolides, aga teadaolevalt ka Puhja rahvamajas. Loodan, et tegijate jõud ei rauge ja taas on põhjust nende tegemistest kirjutada. Maarjateatri tegemisi saab jälgida Facebookis.
Rita Puidet