Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Maarjamaa juubeliaasta lõpetamise tänuüritus

20.01.2016 | | Rubriik: Esileht

M_embleem_908x1129_taust_sini1. veebruaril on Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus juubeliaasta pidulik lõpetamine. Keda ootate sellest üritusest osa saama?
Piiskop Tiit Salumäe, «Kaheksa sajandit Maarjamaad» koostöökogu koordinaator:
Tõesti, oleme koostöökogus «Kaheksa sajandit Maarjamaad» otsustanud kutsuda Tallinna Piiskoplikku Toomkirikusse 1. veebruaril kell 16 kokku kõiki neid, kes on juhtinud, osalenud, kaasa aidanud, kaasa palvetanud ühe õnnistatud aasta ja kümnete ettevõtmiste puhul. Tänuõhtu ei ole mõeldud ainult tegijate ringile, vaid uksed on kõikidele avatud ja kõik on kutsutud.
Kas tegu on tavapärase jumalateenistusega või on oodata midagi erakordset?
Kindlasti on tegemist väga erilise tänuõhtuga, see on küünlamaarjapäeva eelõhtu ja tuletame meelde ka seda, et peapiiskop Urmas Viilmal täitub esimene aasta peapiiskopina.
Olen kindel, et teema-aasta «Kaheksa sajandit Maarjamaad» on terves ühiskonnas leidnud kõlapinna ja juhtinud meid meie kristlike juurte tundmaõppimisele ja rahvuskultuuri hoidmisele. Tänuõhtul annan põgusa ülevaate teema-aasta tegemistest, saame näha väikest näitust aasta jooksul tehtud töödest ja ilmunud materjalidest. Kontsertosas laulavad ühendkoorid ja lastekoor ning laulame kõik koos.
Tänu ütleme teema-aasta projektide toetajatele kultuuriministeeriumile, Tallinna linnale, kultuurkapitalile ja paljudele teistele toetajatele. Oma toetuse on andnud Eesti Kirikute Nõukogu, liikmeskirikud, kohalikud kogudused ja omavalitsused. Teema-aasta on ühendanud akadeemilised ringkonnad, kultuuri- ja haridusringkonnad ning palverännakute korraldajad. Suure panuse on andnud muusikakollektiivid.
Oodata on tervitusi ja peapiiskopi tänusõna. Pärast pidulikku tänuüritust saame olla koos ja jagada oma muljeid. Ma ei taha, et see oleks nagu lõpuüritus. Tahame teha kokkuvõtte, et minna üheskoos edasi. Oleme koostöökogus õppinud üksteist tundma ja hindama. Need kontaktid ei tohi kaduda. Põhiline on aga, et aasta jooksul saadud ja jagatud ülesanne peab meid panema edasi liikuma ja täitma neitsi Maarja soovi teha seda, mida Issand meilt ootab, juhtida inimesi Jeesuse tundmisele.
Eesti Kirik

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)