Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Maarjamaa 800. Palverännakud ajas ja vaimus

06.05.2015 | | Rubriik: Teated

Seoses Maarjamaa 800 teema-aastaga toimub laupäeval, 16. mail Haapsalu Jaani kirikus ja toomkirikus rahvusvaheline palverännupäev «Maarjamaa 800. Palverännakud ajas ja vaimus».
Palverännupäeva eesmärk on arutleda palverännukultuuriga seonduvate aktuaalsete teemade üle, kaardistada Eesti palverännukultuuri hetkeseis, peamised probleemid ja (sõlm)küsimused selle edendamisel. Ühtlasi soovitakse pakkuda palverännakutest huvitunuile võimalust teha tutvust palverännukultuuri kui ühe rändamise ja usulise fenomeniga.
Ettekannetega esinevad valdkonna asjatundjad – nii teoreetikud kui ka praktikud. Lisaks toimuvad paneelvestlused ja töötoad. Räägitakse palverännakutest kui kultuurilisest ja religioossest fenomenist ning palverännakute üldistest suundumustest. Heidetakse pilk Maarjamaa palverännakutele ja palverännuteedele ajaloos ja tänapäeval.
Päev algab kell 10 Jaani kirikus, kell 16.30 tehakse lühirännak Haapsalu piiskopilinnuses ning kell 18 lõpetab palverännupäeva vesper toomkirikus. Osavõtutasu 10 eurot sisaldab lõunasöögi ja kohvipause.
Päevakava ja registreerimine www.camino.ee

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)