Esileht » Uudis » Uudised »

Maarja-lauludele oodatakse lisa

21.01.2015 | | Rubriik: Uudised

Maarjamaa_ovaal copyKirikumuusika liit ootab 16. märtsiks neitsi Maarjale pühendatud uusi koorilaule. Liidu juhatuse esimees Tuuliki Jürjo selgitab Eesti Kirikule, et tegemist on teema-aasta «Kaheksa sajandit Maarjamaad» egiidi all toimuvaga, mille eesmärgiks on koguda materjal toeka Maarja-laulude kogumiku väljaandmiseks.
Ta selgitab kriteeriume, millele loodav muusikateos peab vastama: laul peab olema vähemalt kahehäälne, kirjutatud vabalt valitud kooriliigile ning selle sisu peab olema seotud neitsi Maarjaga. Jürjo rõhutab, et tegemist ei ole konkursiga, vaid üleskutsega. Sestap ei panda laulukirjutajatele välja ka rahalisi preemiaid ega reastata laekuvaid töid paremuse järgi. «Küll aga saab neile osaks au astuda ühte ritta Maarjat kiitvate rohkete sugupõlvedega,» kinnitab Tuuliki Jürjo. Ta rõhutab, et autoritel palutakse lisada oma laulule ka nõusolek selle trükis avaldamiseks.
Peale 16. märtsiks laekuvate laulude avaldatakse planeeritavas kogumikus ka juba olemasolevaid töid. «Tegemist on pikema protsessiga, sest alates 2007. aastast oleme korraldanud Maarja-laulude festivale ning need on andnud väga rikkaliku saagi neitsi Maarjale pühendatud koorilaulude näol,» selgitab Jürjo, täpsustades, et oktoobris-novembris ilmuv laulude kogumik hakkabki sisaldama nii neid töid, mida kirikumuusika liit ootab 16. märtsiks, kui ka neid laule, mis on kirjutatud aastate jooksul neitsi Maarjale pühendatud laulude festivali raames.
Eesti Kirik

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)