Esileht » Uudis » Uudised »

Maakonna kultuuripreemia kirikutöö eest

14.01.2004 | | Rubriik: Uudised

Rapla maakonna 2003. a kultuuripreemia kirikumuusika-alase töö edendamise eest ja aastase tegevustoetuse 2004. aastaks pälvis vabakutseline muusik Elke Unt, kes teeb erinevaid projekte kirikutes.
Kultuuripreemia vääriliseks tunnistati ka Juuru kihelkonnapäevade toimkond, kus on oluline osa kohaliku koguduse õpetajal Marko Tiitusel.
Raplamaal on tavaks, et jõulude eel jagatakse tunnustust maakonna kultuuriinimestele. Nii neile, kes juba aastaid maakonnas tööd teinud, kuid ka neile, kes oma särava isiksusega uusi ideid ja kultuuriprotsesse suudavad läbi viia. Maavanema jõuluvastuvõtule koguneti tavapärase kirikukontserdi järel, kus siis kultuurkapitali maakondliku ekspertgrupi ja maavanema poolt anti üle kultuuripreemiad.
Raplamaal on varemgi tähelepanu pälvinud ja tunnustust leidnud kirikus tehtav kultuurialane töö. Kultuuripreemia on saanud ka Vigala koguduse endine õpetaja Kaido Soom noortega tehtud töö eest ja Juuru koguduse õpetaja Marko Tiitus koguduse ja ühiskondlike eluvormide koostöö ja kultuurielu eest väikeses maakohas.
Tiiu Pikkur

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)