Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ma laulan suust ja südamest

08.06.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Temaatiline

Kihelkonna koguduse ansambel on üks kaugemalt tulijaist. Ansamblis laulavad Rene Reinsoo (vasakult), Aino Koor, Erna Tamkivi, Vahta Reinvald, Helen Reinsoo, Maris Süld, Ülle Reinsoo ja Jorma Mäkela. Rene Reinsoo   Muusikasekretär Ester Soe sõnul tuleb Saarte praostkonnast laulupeole 120 lauljat.
Ester Soe kinnitas, et Lääne-Eesti saartelt jõuavad koorid Lõuna-Eestisse reede ennelõunal, et alustada proovidega Tartu laululaval.
Tulijad on Kuressaare koguduse naiskoor ja segakoor Sauer (juhatab Ester Soe), Valjala segakoor Waldia (Õie Pärtel), Kärla naiskoor (Ülle Vallaste), Kihelkonna ansambel (Ülle Reinsoo), Pühalepa naiskoor Anna (Helle Nittim) ja Kärdla kiriku kammerkoor (Kristiina Harjak).
Kihelkonna koguduse õpetaja Rene Reinsoo laulab oma koguduse kaheksaliikmelises ansamblis, mida juhatab tema õde Ülle. «Repertuaari omandamine läks töiselt,» ütleb Rene Reinsoo. «Tegime mitu intensiivset proovi, eraldi meeste ja naistega, ning siis panime hääled kokku. Päris tore oli. Mõni lugu tundus küll esialgu raskevõitu, aga kui hakkas selgemaks saama, siis muutus põnevamaks. Mai algul oli Kuressaares ka kooride ülevaatus ja see andis veel head lihvi ning lisas kindlust.»
Viis aastat tagasi oli Rene Reinsoo kirikupäeval Tartus kohal, aga mitte lauljana. «Igatahes nii ühine jumalateenistus kui ka laulupidu jätsid väga kaunid ja südamlikud mälestused,» meenutab ta.
Ester Soe, kelle enda laulupeokogemused jäävad 1980ndate algusesse lastekooris laulukaare all seistes, oli Pärnu vaimulikul laulupeol 2000. aastal ka naiskooride üldjuht. Tartu laulupeo eel on ootusärevus suur. Ester Soe sõnul on kava suurepärane ja väga hästi valitud. «Eks me emotsioone otsima läheme,» lisab ta lõbusalt.
Selle laulupeo repertuaari on kiitnud paljud lauljad. Rene Reinsoo nimetab enda lemmikuks nimilaulu «Mu mano tulge, latse», mille on rahvalikule koraaliviisile seadnud Kadri Hunt, ja Evelin Kõrvitsa «Ütle, mis on inimene».
Käimist ja osalemist saab enne laupäevaõhtust laulupidu Tartus palju olema. «Kindlasti tahan osa võtta avajumalateenistusest, võimalusel ka kirikukonverentsist. Häid asju on programmis palju ja eks kohapeal tuleb teha valikud,» arvab Rene Reinsoo.
Sirje Semm

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)