Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Luulekoguga rõõmu jagamas

04.04.2018 | | Rubriik: Kultuurielu

Lehestik9Eesti Kiriku lugejale kaheksanda lehekülje fotomõtiskluste kaudu tuttav Andres Lehestik on avaldanud luulekogumiku.

See kannab pealkirja „lehestik“ ning koosneb lahtistele lehtedele trükitud luuletustest, mis on pakitud A5 dokumendikarpi (fotol).
1962. aastal sündinud Lehestik on EELK Põlva Maar­ja koguduse juhatuse liige, hariduselt bioloog ning igapäevaametilt taksidermist. Lisaks meie lehele on tema luulet avaldanud ka Looming ja Sirp.
Lehestik ütles Eesti Kirikule, et luulekogu ärgitasid teda välja andma mitmed sõbrad ja tuttavad ning ühtlasi tähistas ta sellega oma 55. sünnipäeva. „Kolmandaks pakub luuletuste kirjutamine mulle rõõmu ja ma arvan, et oma rõõmu tuleb jagada,“ selgitab Lehestik ja lisab, et ligimest tuleb ju armastada nagu iseennast. See ei tähenda siiski, et päris kõik Lehestiku luuletused helged ja humoorikad oleksid – leidub ka tõsisemaid ja mõtlemapanevaid värsse. Põhiliselt on kogumikus sisalduvad luuletused inspireeritud looduselamustest, ent leidub ka filosoofilisi, usulisi ja lembemotiive.
Selgituseks luulekogu omapärase vormi kohta selgitab Lehestik, et lahtised lehed viitavad luuletuste nõrgale omavahelisele seotusele, aga ka autori nimele.
Ent ta juhib tähelepanu ka sellele, et luuletused on trükitud heale joonistuspaberile, pakkudes lugejale võimalust omaloominguks.
„Illustreeritud leht või terve kogu võiks sobida ka kinkimiseks, nii oleks rõõmu veel enamgi,“ soovitab autor. „Me ei tohi ju oma talente enesele hoida.“
Rain Soosaar

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)