Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Luterliku Maailmaliidu liikmes­kirikute esindajad EELK-l külas

30.10.2019 | | Rubriik: Esileht

Luterliku Maailmaliidu Ida-Euroopa kirikujuhtide konsultatsiooni avajumalateenistus 28. oktoobril Tallinna piiskoplikus toomkirikus. EELK koduleht

Esmaspäevast tänaseni toimus EELK korraldamisel Tallinnas Luterliku Maailmaliidu (LML) Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna kirikujuhtide konsultatsioon.
Osalejaiks oli üle 30 kirikujuhi või esindaja LMLi kuuluvatest kirikutest Ungaris, Rumeenias, Sloveenias, Slovakkias, Tšehhis, Lätis, Venemaal, Poolas ja Eestis. Konsultatsioonist võttis osa ka LMLi peasekretär õp dr Martin Junge.
LMLi konsultatsioon algas esmaspäeval avajumalateenistusega Tallinna piiskoplikus toomkirikus ja jätkus istungitega rahvusraamatukogus kõigil päevadel. Kohtumise päevakorras olid arutelud luterliku identiteedi, teoloogilise hariduse ja vaimulike väljaõppe üle, samuti kiriku rolli üle avalikus ruumis.
Esmaspäeval olid konsultatsioonist osavõtjad ja Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute juhid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti oikumeenilisel vastuvõtul raekojas. Teisipäeva õhtul korraldas peapiiskop Urmas Viilma konsistooriumis piduliku vastuvõtu. 2017. aastast on EELK peapiiskop Urmas Viilma Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna asepresident, kuhu kuulub 16 kirikut 12 maalt ühtekokku 1,2 miljoni liikmega.
1947. aastal loodud LML ühendab ühtekokku enam kui 75,5 miljonit kristlast 99 maal. Asutamisest peale on LMLi töös olnud olulisel kohal põgenike abistamine ja diakoonia. Tänapäeval saab LMLi abi ja toetust ligikaudu 2,7 miljonit inimest aastas, töös põgenikega on maailmaliit ÜRO suuruselt viies ülemaailmne partner. LMLi keskus asub Genfis ning liikmeskirikud on jaotatud seitsmesse piirkonda.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)