Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Luterliku Maailmaliidu assamblee tulekul

19.04.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Luterlik Kristuse kirik Windhoekis.

Luterliku Maailmaliidu (LML) 12. assamblee toob 10.–16. maini kogu maailma luterlaste esindajad kokku Namiibia pealinna Windhoeki.

Luterlik Maailmaliit (LML) ühendab 98 riigis tegutsevat 145 luterlikku kirikut, kes esindavad üle 74 miljoni kristlase. Välis-Eesti luterlik kirik oli üks LMLi asutajatest 1947. aastal, kodumaal tegutsenud kirik ühines 1963.
Iga 6–7 aasta järel peetav assamblee ehk täiskogu on LMLi kõrgeim otsustusorgan. Sellel määratakse kindlaks LMLi tegevuse prioriteedid, valitakse juhtorganeid, jagatakse kogemusi ja ollakse osaduses.
Tänavune 12. assamblee toimub Namiibias – Lõuna-Aafrika riigis, kus ristiusu levimisele on andnud suure panuse Soome luteri kiriku misjonärid. Praegu on luterlasi Namiibias üle poole elanikkonnast.
Assamblee põhiteemaks on seekord „Jumala armu poolt vabastatud“, alateemadeks aga „Lunastus ei ole müügiks“, „Inimesed ei ole müügiks“ ja „Loodu ei ole müügiks“. Peale plenaaristungite on kavas jumalateenistused, piiblitunnid ja kultuuriprogramm. Ürituse kulminatsiooniks on 14. mail toimuv ühine reformatsiooni alguse 500. aastapäeva tähistamine.
EELK rahvusvaheliste suhete assessor Kadri Eliisabet Põder kinnitas, et meie kiriku delegatsiooni juhib Namiibias peapiiskop Urmas Viilma. Ta kandideerib assambleel ka LMLi Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna presidendiks ning Balti luterlike kirikute esindajana LMLi nõukokku.
Lisaks sõidavad Namiibiasse ka alates 2012. aastast LMLi nõukogu nõuniku ülesandeid täitev Põder ning EELK laste- ja noorsootöö ühenduse tegevjuht Triin Salmu. Peale põhiürituse võtab Põder osa ka 5.–9. maini toimuvast naiste eelassambleest, Salmu aga 3.–9. maini aset leidvast noorte eelassambleest.
Rain Soosaar

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)