Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

„Luterlik ortodoksia ning müstika Paul Gerhardti (1607–1676) elus ja loomingus“

01.03.2023 | | Rubriik: Teated

Koolituspäev toimub 10. märtsil kell 10–17 Tallinnas Usuteaduse Instituudis Pühavaimu 6.

Paul Gerhardt on barokiaja üks tuntuimaid kirikulaulu autoreid mitte üksnes Saksamaal, vaid ka mitmes teises riigis. Eestikeelsetesse lauluraamatutesse on tema loomingut kaasatud oluliselt suuremal hulgal kui teiste autorite tekste.

Õppepäeval uuritakse, kuidas on Paul Gerhardt saavutanud populaarsuse eestikeelsetes lauluraamatutes. Kui näiteks Martin Lutheri kirikulaulud omavad peamiselt õpetuslikku iseloomu, siis Gerhardtil lisandub sellele ka poeetiline briljantsus, mis on säilinud ka enamikes tõlgetes. Gerhardti retseptsiooni kõrgpunkt jäi 19. sajandi lõppu ja see püsis stabiilselt samal tasemel kuni Eesti taasiseseisvumiseni ning laulu- ja palveraamatu  ilmumiseni.

Õppepäevast pühendatakse suurem osa eestikeelsetele lauludele, lähemalt vaadeldakse üksikuid Gerhardti tõlkeid ning tema laulude retseptsiooni rahvasuus, sh ka vaimulikke rahvalaule.

Koolituse viib läbi vaimulik ja kirikumuusik Kristel Neitsov-Mauer. Koolituse kohta täpsemalt loe UI kodulehelt. Registreerimine hiljemalt 9. märtsiks aadressil kerstin.kask@eelk.ee.

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)