Esileht » Online » Online artiklid »

Luterlik kirik uurib enda suutlikkust pagulaste vastuvõtuks

30.07.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) juhid on Tartu praosti Ants Toominga sõnul pakkunud Eesti riigile partnerlust pagulaste vastuvõtu küsimuse lahendamisel. Tartu praostkonna vaimulikud arutasid asja esmaspäeval.

Pagulaste teema tuli jutuks ka piiskoplikul nõupidamisel juuli esimesel nädalalõpul Tartus peetud kirikupäevadel. «Küsimus oli, mida kirik tervikuna suudaks teha, kas me suudaksime pagulasi ka otseselt aidata,» ütles Ants Tooming. «Nüüd on see küsimus praostkondade kaupa laiali paisatud ja teadmisi võimekusest korjatakse kildude haaval kokku.»

EELK tahab 1. augustiks välja selgitada, kas on üldse kogudusi, koguduseliikmetest üksikisikuid või peresid, kes on valmis osutama kristlikku abi eeloleval kahel aastal saabuvatele pagulastest hädasolijatele ning nõus oma tegudega toetama nende vastuvõtu korraldamist. Tegude all mõeldakse majutamist, töö andmist, kohanemisraskuste ületamist, hingehoidlikku abi jm.

Vaimulike koosolek

Tartu praostkonda kuulub 20 kogudust, neist oli esmaspäevasel vaimulike koosviibimisel esindatud 19. «Osa esindajaid oli oma koguduse käest ka järelepärimisi teinud,» ütles praost Tooming. «Üldine tõdemus on selline, et me saame abistada ja aidata siis, kui hädasolija on konkreetne, isikustatud.»

Edasi loe Postimehest.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)