Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

15.08.2012 | | Rubriik: Uudised

Toetus Ameerikast Saaremaale
Los Angelese kogudus on igal aastal saatnud toetuse Eestisse. Heino Nurmberg tõi seekord 1100 dollarit Saaremaale Jämaja kogudusele kiriku korrastamise kulude katteks. «Jämaja koguduse liikmed on aktiivsed ja hoolitsevad oma kiriku ja surnuaia eest. Meil on hea meel võimaluse üle seal kaasa aidata,» ütles Heino Nurmberg.
Ameerika läänerannikult Los Angelese eesti koguduselt said toetust ka Krabi kool, Polli hooldekodu, Punane Rist, Tartu laste turvakodu, Valga väikelastekodu, vigastatud sõjameeste ühing.

Laste ja perede laager
Tartu Maarja kogudus pidas Räpina koguduse diakooniamajas kolmepäevast laste ja perede laagrit. Suur vanusevahe (vanim 12 a ja noorim 3,5 a) ei olnud mingi probleem. Tegevust jätkus lastele ja nende vanematele: mängud, ühislaulmised, palvused, piiblitunnid.
Täiskasvanutele tutvustas «Tähista tervenemist» programmi Indrek Soidla. Laagri kõrghetk oli kogu laagriseltskonnaga osalemine ja lauluga kaasateenimine Räpina kirikus jumalateenistusel.

Muusika Käsmu kirikus
Nädalavahetusel peetud 5. Viru folgil oli oma roll täita ka rannarahva väikesel Käsmu kirikul keset kalmistut.
Festivali avapäeval esines kirikus ansambel Vinland, mille asutajaliige on Juhani Jaeger, Tartu Ülikooli-Jaani koguduse juhatuse esimees.
Laupäevasel kontserdil kõlas Arne Lauri eestikeelne looming: teraapilised hinge puudutavad südamelaulud. Noore Eesti ansambli Jagaspace kontserdil kõlas looduse rütmidest, ilmast ja iidsetest rahvameloodiatest inspireeritud muusika.
Reede õhtul kutsus diakon Urmas Karileet festivalikülalisi Taizé palvusele ja pühapäeva pärastlõunal armulauaga jumalateenistusele.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)