Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

13.08.2014 | | Rubriik: Uudised

Petkunas book (2)Uus raamat luterlikust liturgiast
Ilmunud on Darius Petkunase raamat «Russian and Baltic Lutheran Liturgy in the Nineteenth and Twentieth Centuries», mis käsitleb Baltimaade ja Venemaa luterlike kirikute võitlust nendele omase liturgia loomise eest.
Raamat esitab ülevaate 16. ja 17. sajandi jumalateenistuse liturgiast, järgneva pietismi­aja ja ratsionalismi mõjutustest ning ühtse jumalateenistuse korra kehtestamisest Venemaa Luterlikus Kirikus 1832. aastal. Raamatus pööratakse erilist tähelepanu eesti liturgia kujunemisele, st arengutele Eesti- ja Liivimaal ning jumalateenistuse liturgia uuendamise püüdlustele 19. ja 20. sajandil.
Raamatu autor teoloogia­doktor Darius Petkunas on Leedu Evangeelse Luterliku Kiriku vaimulik ja raamatut saab osta EELK konsistooriumist Tallinnast Kiriku plats 3.

Õpetaja kutsub vestlusõhtutele
Rõuge koguduse vaimulik Mait Mölder ja jutlustaja Rannar Susi kutsuvad inimesi vestlusõhtule. Õpetaja Mölder ütleb, et katsetama peab teistsugust teenimisvormi kui klassikaline piibliring, et inimesi kirikule lähendada. Algselt on plaanis proovida vestlusõhtuid iga kuu viimasel neljapäeval kell 18.30 kalendriaasta lõpuni.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)