Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

16.04.2014 | | Rubriik: Uudised

Suure-Jaani triibud  Pingikatted said valla kultuuripreemia
Suure-Jaani valla 2013. aasta kultuuripreemia üheks saajaks olid ka projekti «Pingikatted Suure-Jaani kirikusse» läbiviijad, kes kudusid Suure-Jaani kirikule üle 200 meetri pingikatteid.
Silvi Laane ideele andis konkreetse vormi Suure-Jaani kultuurimaja käsitööringi juhendaja Maive Ottas. Materjali hankimiseks  kirjutas projekti Liis Pihlik. Käsitööringi naised ja neli Lahmuse kooli noort õpetaja Kaja Saare juhendamisel kudusid katted (fotol). Vald annab kultuuri aastapreemiaid välja kaheksandat korda.

Puhja_leht_marts_2014-3Vald tunnustas kirikus tehtavat tööd
Puhja valla aasta inimeseks 2013 on nimetatud Puhja koguduse organist Miina-Liisa Kuusemaa (fotol) silmapaistnud tegevuse eest. Tema panus nii Puhja, Tartumaa kui Valga praostkonna kultuuriellu on olnud aastaid märkimisväärne. Ta on kutsunud kokku ja juhtinud kaua segakoori Dionysius. On praostkonna muusikaürituste ning Puhja kiriku oreli remondi eestvedaja. Kuusemaa on võimekas koorijuht, hea organisaator, suurepärane pianist ja organist.

Korrastatakse Muhu pastoraati
Muinsuskaitseamet on andnud raha pastoraadi katuse projekteerimiseks ja kogu hoone eskiislahenduse koostamiseks. Saarte Koostöökogu pidas toetamise vääriliseks pastoraadis esmaste olmetingimuste loomise projekti. Sel aastal on kavas korda teha maja läänepoolse külje aknad, samuti endise köögiploki ruumid.
Pastoraadi katusekivide soetamiseks korraldati jõululaadal õnneloos. Seda on kavas korrata kevadlaadal. Iga loos võidab ja oodatud on ürituse toetamine omatehtud esemetega. Üks loos maksab ühe katusekivi ehk kolm eurot. Praeguseks on kogudusel olemas tuhatkonna katusekivi raha, aga kokku mahub neid katusele 7200.
Allikas: valdade ajalehed

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)