Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

02.04.2014 | | Rubriik: Uudised

Lembitu-Twerdianski Läänemaal kõneldi kalmistukultuurist
27. märtsil toimus igakuine Lääne praostkonna konverents Nõva koguduses, kuhu olid kutsutud praostkonna kuueteistkümne koguduse õpetajad, koguduseelus tegevad inimesed ja organistid. Konverentsipäev algas Nõva kogudusemajas missaga ning jätkus kohaliku õpetaja Peeter Kralli piiblitunniga.
Pärast lõunasööki kuulati Lembitu Twerdianski (fotol) ettekannet kalmistute ajaloost ja kultuurist. Ettekandja on tuntud pärandkultuuri uuriva ja hoidva metsamehena, kes koos praost Tiit Salumäega pälvis tänavu piirkonna kõrgeima autasu, Läänemaa teenetemärgi.

RaudteerööpadKüüditamisaastapäeva tähistati mälestuskontserdiga
Tallinnas Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones meenutati 65 aasta möödumist märtsiküüditamisest mälestuskontserdiga, mille kava oli koostatud eesti ja lääne vaimulikust koorimuusikast.
Esinesid Tallinna Jaani koguduse segakoor, Tarmeko kammerkoor ja ansambel LooVooL. Koori juhatasid Laine Randjärv ja Merle Nisu, klaveril saatis Tiia Tenno ning flöödil soleeris Maris Lend.

 

 

 

Muhu kogudus sai toetust kultuuripärandi kaitseks
Teiste kultuuripärandi kaitsega tegelevate ettevõtmiste seas leidis väärika koha Muhu Katariina koguduse projekt. Kultuuriministri käskkirjaga eraldatakse 2748 eurot Muhu pärandikoolis rookatuse ehitamise töötoa läbiviimiseks.
Kultuuriminister Urve Tiidus kinnitas ministeeriumi toetused ettevõtmistele, mis on mõeldud kultuuripärandi hoidmisele ja arendamisele. Ühtekokku sai toetust üheksa projekti kogusummas 26 115 eurot.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)