Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

19.02.2014 | | Rubriik: Uudised

Enn Auksmann Praost Auksmann kaalub USAsse minekut
Los Angelese eesti kogudus USA läänerannikul on alates eelmise aasta suvest, mil Eestisse naasis kogudust 14 aastat teeninud õp Jüri Pallo, otsinud endale uut õpetajat. Koguduse juhatus kuulutas õpetaja ametikoha vakantseks ja ajab selle täitumiseni läbi külalisvaimulikega.
Nüüd saab koguduse kodulehelt netis lugeda, et kogudus on teinud ettepaneku Pärnu praostile Enn Auksmannile (fotol), kes on pakkumise ka vastu võtnud. Praost Auksmann viibis Kalifornias möödunud aasta sügisel, teenides ametipuhkuse ajal Los Angelese kogudust.
Enn Auksmann selgitab Eesti Kirikule, et kaalub ettepanekut, aga ei saa hetkel veel midagi kindlalt öelda «seoses mitmete seni kindla vastuseta küsimustega».
Los Angelese eesti kogudus ei soovinud liituda Kodu- ja Välis-Eesti ühinenud luterliku kirikuga ja kuulub eelmise aasta 23. novembril registreeritud Eesti Evangeeliumi Luteri Usu Kirikusse, kellega EELK-l puudub lepinguline suhe.

Urmas Nagel_2012Praost Nagel valiti vaimulike konverentsi juhatuse esimeheks
13. veebruaril kogunenud vaimulike konverentsi juhatus valis endi keskelt uueks esimeheks Võru praostkonna praosti Urmas Nageli (fotol).
EELK vaimulike konverents, kuhu kuuluvad kõik EELK vaimulikud, koguneb tavaliselt aastas paariks päevaks, et kuulata akadeemilisi ettekandeid ja arutada olulisi kiriku õpetuslikke küsimusi.
Kokkusaamist korraldab, nii sisulistes kui korralduslikes küsimustes, valitud konverentsi juhatus. Tänavusel konverentsil valiti uus juhatus koosseisus Kaido Soom, Urmas Nagel, Jaak Aus, Kristel Engman ja Triin Käpp.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)