Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

05.02.2014 | | Rubriik: Uudised

Tartu_Maarja Vana meister eeskujuks
Tartu Maarja kogudus, kes plaanib remontida oma ajaloolise kirikuhoone (fotol), soovib sinna saada ka oreli.
Koguduse organist Helika Gustavson-Rätsep on internetti loonud orelit tutvustava kodulehekülje, kust saab teada, et varem on kirikus olnud kaks orelit: 1852 valminud Kessleri ja 1890 Saueri orel. Viimasest orelist on olemas pilt, aga säilinud pole kummastki pillist midagi.
Helika Gustavson-Rätsep, Külli Erikson ja Olev Kents on koostanud tulevase oreli dispositsiooni, aluseks on Kessleri oreli kõlapilt.
Pühapäeval kogunes sihtasutuse juhatus arutama kiriku ehituse projektiga seonduvat ja rahalist olukorda.

Kristlikud saated jätkuvad
Alates 2. märtsist on Eesti Televisiooni kavas taas saatesari «Ajalik ja ajatu», mille toimetaja on Katrin Seppel.
Algav kuueosaline tsükkel on pühendatud kirikuarhitektuurile üldiselt. Saategrupp käis kirikutes filmimas, et juhtida vaatajate tähelepanu eri detailidele läbi ajastute.
Kogutud filmimaterjal ootab veel läbitöötamist ja saateks ettevalmistamist. Ühe saatejuhina jätkab varasemast tuttav Meelis Holsting, kes teeb Tallinna Kaarli koguduses noortetööd.

piibel.netPühakiri telefonis
Eesti Piibliselts, kes möödunud aastal tähistas asutamise 200. aastapäeva, muutis oma logo.
Seoses sellega uuendatakse ka kodulehekülge, et muuta see lihtsamaks ja mugavamaks, selgitab seltsi peasekretär Jaan Bärenson. Ka on koduleheküljel nüüd uus aadress: www.piibliselts.ee.
Uuendus on tehtud ka leheküljel piibel.net (logo fotol), mille vahendusel saab androidtelefoni omanik alates jaanuarist lugeda pühakirja telefonist.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)