Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

15.01.2014 | | Rubriik: Uudised

GLEN kutsub vabatahtlikuks arengumaadesse
GLEN (Global Education Network) Eesti programm saadab 2014. aastal kolmeks kuuks laia maailma kümme vabatahtlikku, kes osalevad arengukoostöö projektides Indias, Birmas ning Aafrika ja Kesk-Aasia riikides. Kandideerimine kümnesse projekti on avatud kõigile 21–30aastastele noortele, kes räägivad inglise keelt. Arengukoostöö Ümarlaud ootab avaldusi 22. jaanuarini. Lisainfo aadressilt www.terveilm.ee/glen/.
GLEN Eesti on osa üleeuroopalisest GLENi võrgustikust. Projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel.

jaantootsenDokumentaalsari «Ööülikooli rännakud» ETV2-s
Raadioeetrist tuttav «Ööülikool» on uuest aastast nähtav ka televisioonis. ETV2 kavas on kaheksaosaline sari «Ööülikooli rännakud» teisipäeviti kell 22.30. Esimene saade oli kavas 7. jaanuaril.
Sarja autori Jaan Tootseni (fotol) ja vaatajate rännaku võõrustajateks on bioloog Kristjan Piirimäe, kirjanik Hasso Krull, bioloog Fred Jüssi, kirjanik ja semiootik Valdur Mikita, keele-ema Mari Tarand, muusik Kalev Rajangu, kirjanik Kristiina Ehin ja teoloog Vello Salo.

Rändnäitus alustas teekonda
Eesti Ajaloomuuseumis Eesti Vabariigi 95. sünniaasta raames valminud rändnäitus «Meie inimesed» on jõudnud Viljandi linnaraamatukokku ja jääb seal avatuks 9. veebruarini.
Näitus pakub võimaluse võrrelda tänapäeva ja 1930. aastate Eesti ühiskonda, tuues välja kaheksa koondportreed erinevatest ühiskonnaliikmetest. Näitus põhineb valdavalt Eestis 1934. ja 2011. aastal läbi viidud rahvaloenduse arvandmetel. Kaht erinevat ajastut iseloomustavad faktid on vaatajani toodud mängulise infograafika abil, mis muudab võrdleva andmestiku kergesti jälgitavaks ja lõbusaks.
Rändnäituse järgmine peatuspaik on Valga kultuuri- ja huvialakeskus. Seal on näitus avatud 11. veebruarist 23. märtsini.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)