Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

08.01.2014 | | Rubriik: Uudised

Trükist ilmus «Jumalateenistuste ja talituste juhend»
Konsistoorium annab teada, et trükist on ilmunud EELK piiskopliku nõukogu vastuvõetud «Jumalateenistuste ja talituste juhend». Liturgiakomisjoni koostatud 200-leheküljelises juhendiraamatus jagatakse täpsemaid selgitusi ja juhiseid jumalateenistuste ja talituste, kirikuruumi ja muude liturgia teemade kohta.
Raamat on mõeldud abi- ja õppematerjaliks nii vaimulikele kui ka organistidele, kirikuteenijatele ja teistele koguduse töötegijatele. Juhend vahetab välja 1996. aastal valminud ja seni kehtinud «Jumalateenistuse juhendi». Uus juhendiraamat on detsembris jagatud vaimulikele. Materjal pannakse ka EELK kodulehele sisevõrku.

plussPlussi detsembrinumber kirjutab esimestest jõuludest
Plussmeedia tegevtoimetaja Sirli Lend vahendab uudist detsembris ilmunud Plussist ning annab kogudustele teada, et veel on võimalik ajakirja küsida.
«Jõuludega seotud sõnum ja sisu on aastaringselt aktuaalne ja ajas muutumatu,» kirjutab Lend. Sel korral saab ajakirjast lugeda noorest muusikust Maria Gertsjakist, misjonäripere jõuludest Hongkongis ning paljust muust.
Plussi on võimalik tellida posti teel koju. Lähemalt kodulehel www.plussmeedia.ee/tellimus või pluss@plussmeedia.ee või tel 646 4760 (tööpäevadel).

 

 

Tartu selgitas aasta tegu
Aasta teo valimisi korraldati 16. korda. Seekord tunnistasid hääletajad parimaks suure tee-ehituse ehk siis lääne- ja idaringtee esimese etapi valmimise. Novembris avatud liiklussõlm koosneb kolmest viaduktist ja mitmest rambist.
Nominentide hulgas oli ka Tartu Peetri kooli taasavamine, lastekodu Käopesa kolm uut peremaja, öölaulupidu, tudengisatelliidi Estcube-1 orbiidile saatmine. Kokku oli esitatud 11 silmapaistvat tegu.
Ühtekokku andsid tartlased konkursil 6060 häält, võitjale läks neist 1685.

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)