Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

02.01.2014 | | Rubriik: Uudised

Jyrgenson_Heli Heli Jürgenson saab Ernesaksa peastipendiumi
Gustav Ernesaksa fondi haldusnõukogu andis aasta lõpus teada, et annab 2013. aasta laulutaadi nimelise koorimuusika peastipendiumi dirigent Heli Jürgensonile (fotol). Stipendium antakse üle Eesti Kooriühingu aastakonverentsil 25. jaanuaril.
Tuntud ja tunnustatud segakooridirigendile, koolitajale ja dirigeerimisõpetajale Heli Jürgensonile otsustati anda Ernesaksa peastipendium, sest Eesti Kooriühing hindab tema teenet Eesti koorimuusika arendajana väga kõrgelt.
Heli Jürgenson on lõpetanud koorijuhtimise eriala Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. Ta on EELK vaimulike laulupidude ning Soome-Eesti laulupeo kunstiline juht ja dirigent, samuti Põhja- ja Baltimaade laulupidude dirigent. Tänavu toimuval üldlaulupeol on Heli Jürgenson segakooride liigijuht.
1993. aastal asutatud Gustav Ernesaksa fondi eesmärgiks on jäädvustada Ernesaksa mälestust ning väärtustada koorimuusika alast tegevust.

paavstTime’i aasta 2013 inimeseks valiti paavst Franciscus
USA uudisteajakiri Time põhjendas oma valikut sellega, et paavst Franciscusest (fotol) on saanud uus maailma südametunnistuse hääl. Ajakirja tegevtoimetaja Nancy Gibbsi sõnul on haruldane, et uus tegija maailmaareenil tõmbab nii ruttu sedavõrd palju tähelepanu kui märtsis 2013 maailma 1,2 miljardi katoliiklase juhiks valitud 76aastane kirikupea.
Paavst on paigutanud ennast meie ajastu suurte arutelude keskele, väidab Time’i ajakirjanik. Ta nimetab valdkondi, milles paavst Franciscus sõna võtab: rikkus ja vaesus, õiglus ja õigus, läbipaistvus, kaasaegsus, globaliseerumine, naiste roll, abielu iseloom, võimu kiusatus.
Vatikani pressiesindaja Frederico Lombardi tervitas ajakirja valikut, nimetades seda positiivseks märgiks, kui rahvusvahelise meedia mainekamaid tunnustusi anti kellelegi, kes jutlustab vaimseid, usulisi ja moraalseid väärtusi maailmas.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)