Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

04.12.2013 | | Rubriik: Uudised

Marju Kõibvupuu Marju Kõivupuu on aasta kodanik
Tartu Ülikooli-Jaani koguduse liikme ja Eesti Kiriku hinnatud kaastöölise Marju Kõivupuu (fotol) panust pärandi hoidjana on märgatud. Kultuuriminister Rein Lang nimetas kultuuripärandi teema-aasta saadiku Marju Kõivupuu aasta kodanikuks 2013. Minister märkis, et Marju Kõivupuu on ehe näide kodanikust, kes loob ja hoiab kultuuripärandit.
Tallinna ülikooli vanemteadur Marju Kõivupuu on arvukate eesti keelt ja kultuuri puudutavate tele- ja raadiosaadete (kaas)autor ning konsultant, tema sulest on pärit mitmeid eesti pärandkultuuri tutvustavaid raamatuid ning artikleid.

Anu RaudRahvusmõtte auhinna pälvis Anu Raud
1. detsembril kuulutati rahvusülikooli 94. aastapäeva aktusel välja Tartu ülikooli Rahvusmõtte auhinna laureaat, kelleks sai Eesti tekstiilikunstnik, kunstipärandi hoidja ja koguja, pikaaegne Eesti kunstiakadeemia ning TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud emeriitprofessor Anu Raud (fotol).
«Tema loomingu kohta võib kõhkluseta öelda, et ta on lõngaga kirjutanud eesti rahva kohta sisukama ja jäävama loo kui nii mõnigi teine sõnaga,» ütles auhinda üle andes ülikooli rektor professor Volli Kalm. Viljandi Jaani koguduse liikme Anu Raua looming on mitme EELK kiriku interjööri kaunistamas.

Nädalavahetus toob tähtpäeva
Sel reedel on nigulapäev, mil Kirbla, Kose, Lääne-Nigula ja veel mõnel kogudusel on põhjust tähistada kiriku nimepäeva. Need kirikud on pühitsetud 4. sajandil elanud Myra piiskopile pühale Nikolausele.
Lihula vallas Kirblas on üks väiksemaid kivikirikuid, mis on ehitatud 1500. aasta paiku ja mida on esimest korda mainitud 1531. Pühapäeval tavapäraselt kell 15 on kirikus jumalateenistus, millele järgneb koosviibimine. Kuna tegu on 2. advendipühapäevaga, soovitatakse kaasa võtta küünlalatern, et advendituli koju kaasa viia.

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)