Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

27.11.2013 | | Rubriik: Uudised

Peeteli kell Peeteli kirikule uus kell
«Inimestele rõõmuks ja Jumala auks tõusis esmaspäeval, 25. novembril kell 12.20 Tallinna Peeteli kiriku ja Pelgulinna kohale kirikukell (fotol).
Kell üheksa pidasime palvuse, siis tulid töömehed ja paigale ta saigi,» ütles koguduse õpetaja Avo Üprus. Kogudus tänab Tampere Harju sõpruskogudust eestpalvete ja annetuste eest ja muidugi koguduse annetajaid, kes kella ammu vaimusilmas nägid ja selle hetke üle rõõmustasid. Oma osa kella saamises on ka linnaosa valitsusel.

Vara churchVara kiriku pilt võitis
Janno Loide foto Vara Brigitta kirikust (fotol) sai fotokonkursil «Kultuurimälestised Vikipeediasse» esimese koha. Kolmandat aastat toimuv võistlus oli tänavu osa kultuuripärandi aasta programmist. Kogunes üle 1500 foto 66 autorilt. Kogu maailmast saadeti samal ajal võistlusele «Wiki Loves Monuments» kokku üle 370 000 foto, neist 22 isegi Antarktikast.
Peale võidutöö oli teisigi fotosid kirikutest või kiriklikest objektidest, mis pälvisid äramärkimise ning jõuavad seitsme valitud töö hulgas rahvusvahelisse vooru. Näiteks teenis Hiiumaa eriauhinna autorite grupi (koosseisus Lauri Valdmann, Andres Laanejõe ning Hiiumaa Mudeliklubi) tehtud aerofoto Reigi kirikust. Tartu ülikooli eriauhind läks jälle Rauno Kaldale Tartu toomkiriku varemete ülesvõtte eest.

Rahuauhinnaga lapsi harima
Luterlik Maailmaliit sai 20. novembril Euroopa Liidult 600 000 euro suuruse toetussumma, et korraldada Lõuna-Sudaanis haridusprogrammi. Rudelmar Bueno de Faria, kes tegeleb organisatsioonis humanitaarprojektidega, avaldas selle suurepärase võimaluse eest tänu ja tõi välja, et toetus kingib enam kui 5000 lapsele stabiilsema tuleviku. Toetussumma jagamine toimus Euroopa Liidu projekti «Rahu lapsed» auhinnagala raames. Toetus sai võimalikuks tänu Euroopa Liidule omistatud Nobeli rahupreemia auhinnarahale, millele Euroopa Liit veel raha juurde lisas.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)