Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

20.11.2013 | | Rubriik: Uudised

Clipboard01CD jõuluetenduse abiks ja taustaks
Kirsti Malmi eestvedamisel on valmimas jõuluteemaliste piiblitekstidega ja nelja lauluga CD. Lauludeks on «Üks roosike on tõusnud», «Minu hing avaneb», «Püha öö» ja «Miks tulid targad hommikust». Piiblitekstid räägivad, kuidas ingel ilmus Joosepile ja Maar­jale, kuidas nad Petlemma läksid, kuis Jeesus seal sündis, inglid karjastele ilmusid ja hommikumaa targad imet vaatama tulid. Pooletunnilist kuuldemängu saavad etendajad ise väikeste variatsioonidega kasutada, selle saatel mängida, ise rääkimata. «Võib ka panna nukud mängima või vaadata pilte seinal, etendust saab ise ilmestada,» lisas autor.

Püha Johannese kool kasvab
Sügisel kodanikualgatuse toel kaks klassi avanud Tallinna Püha Johannese kool korraldab 24. novembril kell 18.30 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus tänu- ja palvekontserdi. «Tugi, olgu ta palvete, heade soovide või annetuste kujul, koguneb kooli rajamise edasisteks sammudeks, oma koolimaja ehitamiseks,» ütles korraldaja Liivika Simmul. Ette astuvad ansambel Linnamuusikud, näitlejad Maria Peterson ja Eva Eensaar. Eesti luulet loevad Rasmus Kaljujärv ja Mari-Liis Lill. Klaveripala oma loomingust esitab Nõmme Ristija Johannese koguduse liige helilooja Arvo Pärt.

Kristlik juhtimiskonverents «Julge juhtida»
Laupäeval lõppes Tallinnas TTÜ saalis toimunud GLS, kus saalitäis rahvast kuulas kord esinejat saalist ja kord elas kaasa videopildile. Järjekorras kuues vaimne kokkutulemine oligi uudne Eesti esinejate ja teemade poolest. Marju Lauristin rääkis teemal «Religiooni kommunikatsioon avalikkusele», ta resümeeris, et religioossel kommunikatsioonil on potentsiaali, küsimus on, kuidas seda esitada.
Loomingulisest juhtimisest rääkisid Riho Terras, Lembit Peterson, Taavo Remmel, Ruth Alas, Aapo Pukk, diskussiooni juhtis Meego Remmel. Teemaderingi «Vaba tahte vägi» käsitlesid Marko Torm, Triin Käpp, Riina Solman. Arutelukeskkonda suunas Einike Pilli.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)