Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

13.06.2012 | | Rubriik: Uudised

Kõpu kirik
Kõpu kiriku ümbrus saab uue kujunduse

Maikuus valmis Loovmaastiku OÜ-l lõplikult Kõpu kirikuaia põhiprojekt, mis näeb Viljandi muinsuskaitseinspektori Anne Kivi väitel esimesena Eestis ette tervikliku  kirikuümbruse lahenduse.
Ühtsena on kavandatud teedevõrgustik, parkimiskohad, haljastus, istepingid, kiriku ja kirikuaia valgustus ja infostend nii kirikut kui kirikuaias olevat Vabadussõja ausammast silmas pidades.
Eskiisprojekti koostamisega alanud töö kestis paar aastat. Nüüd on valminud kooskõlastatud põhiprojekt. Loodetavasti leiab suurim probleem – teelt tuleva vee valgumine kirikusse – hea lahenduse liiga kõrge Viljandi-Pärnu maantee rekonstrueerimise käigus. Põhiprojekti valmimist on lubanud Kõpu koguduse omafinantseerimise kõrval toetada PRIA Leader-meetmetest.


Abilinnapea kirikus jutlustamas

Jõgeva linnapäevade lõpetamise jumalateenistusel, mis peeti ristikiriku sünnipäeval, jutlustas teoloogilise kõrgharidusega abilinnapea Mihkel Kübar (fotol), Jõgeva koguduse liige.
«Oma liigmateriaalses, individualistlikus käsitluses maailmast hoolime me küll oma isiklikust elust, vähem elust enda ümber,» ütles abilinnapea ja avaldas lootust ehk «laseb Jumal tänasel päeval oma vaimu meie linnakese peale laskuda ning inimesed leiavad üles usu kõigekõrgemasse ja läbi tema endasse ning saame minna ühiselt nii inimestena kui linnana helgema tuleviku poole».
Koguduse õpetaja Valdo Reimanni sõnul oli sel teenistusel kutsutud kaasa teenima rohkem ilmikuid, ka lapsi kirikupalvet lugema.

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)