Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

01.02.2012 | | Rubriik: Uudised


Küünlakuu algab ooperimuusikaga
Narva Aleksandri koguduse majja toob Pärnu Ooper 1. veebruaril talvist intelligentset meelelahutust ooperimuusika näol. Kell 18 algaval kontserdil jagavad suvepealinna unistusi, armastust ja emotsioone abikaasad sopran Kai Kallastu (pildil) ja Andrus Kallastu klaveril. Oodatud on kõik, kes otsivad eredaid kunstilisi elamusi. Kontserdil «Jääaaria» kõlavad aariad Mozarti, Straussi, Verdi ja Wagneri ooperitest.
Samas annavad Kallastud 17. veebruaril kontserdi, kuhu võtavad kaasa bariton Atlan Karbi ja pianist Liina Lille. Kostiks pakutakse stseene Richard Straussi ooperitest «Salome» ja «Arabella». Kontsert algab kell 18.


Eestit külastab vend Matthew

Eestlaste sidemed 1940. aastal vend Roger’ asutatud rahvusvahelise oikumeenilise kogukonnaga Prantsusmaal Lõuna-Burgundias Taizés (pildil) ulatuvad 1970ndatesse. Tihe läbikäimine oma tööst elatuvate vendadega, kes on oma elu pühendanud materiaalse ja vaimse jagamisele, tsölibaa­dile ja lihtsusele, algas paar­kümmend aastat hiljem.
Kohtumine vend Matt­hew’ga ja Taizé palvus on Pärnu Eliisabeti kirikus 8. veebruaril kell 18; Tartu Pauluse kirikus 9. veebruaril kell 17.30; 10. veebruaril kell 19 Tallinna Mustamäe koguduses ja 11. veebruaril kell 18 Kärdla kirikus. Palvus ja kohtumine noortega Nurtse palvemajas on 12. veebruaril algusega kell 11.

Nõmmelasi oodatakse kunstikursustele
Nõmme kogudus teeb head koostööd kõrvalmajas asuva klaasi- ja keraamikastuudioga ning kutsub noori ja vanemaid osalema erinevates ringides. Koguduse liikmetele kehtib soodushind. Ringide toimumisajad leiab koguduse kodulehelt, täpsemalt aga tuleb küsida juba stuudiost Võsu tn 5 või kirjutada e-aadressile klaasjasavi@gmail.com. 

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)