Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

10.06.2009 | | Rubriik: Uudised

Lapsed lähevad laagrisse
Suvehooajal on tavaks korraldada kristlikke lastelaagreid. Reedel, 12. juunil algab kolmepäevane lastelaager Käru koolimajas, selle korraldavad Simuna kogudus koostöös kohaliku külaseltsi ja Rahu Sõna misjoniorganisatsiooniga Soomest.
Laagrit juhib Simunas juba omainimeseks saanud soome misjonär Raija Hirvensalo. Laagri koordinaator Sirje Aavik ütles, et lastelaager on väga oodatud ja sel aastal on nimekirjas 53 last üle praostkonna.
Suur rõhk on meisterdamisel, seetõttu on laager populaarne ka üle kümne aasta vanuste poiste seas. Sportlikke mänge hakkab juhtima Milvi Selberg.
Augustis on plaanis korraldada veel väiksem laager kohalikele lastele ja ekskursioon, et pakkuda koosolemise kogemust. «Väikesest asjast võib tulla tore päev, mis kauaks meelde jääb,» ütleb Sirje Aavik.

Kassari laulusuvi on alanud
Möödunud reedel oli Kassari kabelis suvehooaja esimene kontsert sarjast «Kolm risti Kassari kohal», esines saare oma kollektiiv, Pühalepa koguduse naiskoor Anna. Koori kuulub 16 lauljat ja neid juhatab koguduse organist Helle Nittim.
Naiskoori Anna kutsutakse sageli esinema, mais andis koor viis kontserti ja sama palju esinemisi on oodata ka juunis. Kontserdist «Mu süda, ärka üles», millele pealkirja andnud laul on koori motolauluks, on tehtud salvestis ja sellest on välja antud DVD, valminud on ka CD. Kaks aastat tagasi tähistas koor 15. sünnipäeva.
Kontserdisari sai alguse kümmekond aastat tagasi, ajal, mil Hiiumaal teenis õpetaja Urmas Nagel. Sellest ajast on suvekuudel kuu esimesel reedel kabelis kontsert. Esinejaid, nii koore kui ka soliste, käib oma saarelt ja ka mandrilt.

Kogudusel külas
Nädalavahetusel olid Järvakandi kogudusel külas kauaaegsed sõbrad Juva kogudusest Soomest. Jumalateenistusel jutlustas pastor Markku Karila. Esmaspäeval käidi Järvakandi rahvaga palverännakul Peipsi ääres, kus tutvuti vanausuliste elu ja omapärase kultuuriga.
Eeloleval nädalavahetusel on Rapla kogudusel külas kümneliikmeline delegatsioon Borby sõpruskogudusest Saksamaalt. Jumalateenistusel jutlustab emeriitpastor Ulrich Rin­cke. Õhtul osaletakse leinapäeva kontserdil Rapla kirikus. Külalised käivad Tallinnas ning tutvuvad Rap­lamaa koguduste, sotsiaaltöö ja kultuurieluga.

EK

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)