Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

27.05.2009 | | Rubriik: Uudised

Kirikul kullatud tornikuul 
Käru kirikutorni tõmmati kullatud vasest tornikuul.
Korrastamist ootab kiriku tornikiiver ja pikihoone katusekate. Remonti teeb OÜ Frantsiskus meister Tõnu Parmaksoni juhatamisel.
Pühakodade riikliku programmi raames eraldati ehitustöödeks 2007. a lisaeelarvega 500 000 krooni. Jõulukontserdiga «Valge gospel» koguti lisaks 16 000 krooni.
 2008. a koostatud pühakodade renoveerimise eelarves oli Käru kirikule arvestatud veidi alla 1,25 miljoni krooni. Toetust on tulnud ka Käru vallavalitsuselt ja kohalikelt elanikelt. Eelmisel aastal annetas peaminister Andrus Ansip isiklikult kiriku remondiks 50 000 krooni. Järgmiste töödena on plaanis kiriku fassaadi värskendamine, pühakoja soojustamine ja interjööri taastamine.
Renoveerimise käigus eelmise aasta oktoobris alla võetud tornikuulis peidus olnud ajalooürikud on antud hoiule rahvusraamatukokku.

Laulupäev Lihulas
Ajalooline Läänemaa keskus Lihula kutsub 6. juunil laulupäevale kõiki muusikasõpru. 
Lääne praostkonna laulupäev «Mu mano tulge, latse!» on saanud pealkirja EELK 2010. aasta laulupeo repertuaarist, mille juhtlauluks on tartumurdeline rahvakoraal «Mu mano tulge, latse!».
«Laulupidu on püramiid, mis on ehitatud kodu, kogukonna ja koguduse lauluarmastusele. Hea on, et laulupeotuli süttib ka väikeses Lihulas,» ütleb praost Tiit Salumäe. Rongkäik Vabadussamba juurest algab kell 16.30 ja laulupäev kõlakojas kell 17.
Eelmine praostkonna laulupäeva Lihulas oli 1998. a. Suuremad või väiksemad laulupäevad on toimunud igal aastal. Möödunud aastal peeti Kullamaal Rudolf Tobiase 135. sünniaastapäevale ja 90. surma-aastapäevale pühendatud laulupäeva.
«4. juunil on Eesti lipu 125. sünnipäev ja juuli alguses üldlaulupidu Tallinnas. Lihula laulupäev jääb lipupäeva ja üldlaulupeo vahele. Niihästi rahvuslipp kui rahvuslik ja vaimulik muusika on elanud üle tõsised ajaproovid,» ütles praost.

EK

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)