Lühiuudised:

20.05.2009 | | Rubriik: Määratlemata

Nõo kirikus kõlas laul
Nädalavahetusel peeti Nõo kirikus Valga praostkonna laulupäev, millest võtsid osa kõik kogudused peale Rõngu, kelle lauljad olid seotud muude ülesannetega. Kohal olid ka pühapäevakoolilapsed. Esitamisele tuli teiste seas 2010. a üldkiriku laulupäeva nimilaul «Mu mano tulge, latse!».
Muusikasekretär Miina-Liisa Kuusemaa sõnul on praostkonnas laulupäevade traditsioon 20 aasta pikkune, alguse saanud 1989. a Otepäält. Kirikukoorid või lauljate vähesuse tõttu ka -ansamblid saavad esinemiskogemuse oma koguduse ees lauldes, sõpradel kodu- ja välismaal külas käies või paikkonna üritustel esinedes. Laulupäeva peetakse järjest kõigis praostkonna kirikuis. Eelmisel aastal oldi Otepääl, kordagi pole oldud Rannu kirikus ja kaua aega tagasi oldi Valgas.
Nõo kiriku meesansamblil on välja antud kaks plaati ja Puhja koguduse ansamblil Dionysius üks plaat.

Raamat Eesti Kiriku autorilt
Rõuge koguduse kirikuvanem ja nüüd ka uue koosseisu kirikukogu saadikuks valitud Rannar Susi on ammune Eesti Kiriku autor. Hiljuti ilmus temalt kaheksas raamat pealkirjaga «Segi läksime».
Raamat sisaldab jutte kodukandi Haanja inimestest; autor jagab lugejaga mälestusi ja maainimese elukogemusi. Ta ütleb, et inimese üksindus üha süveneb. Viiendik või neljandik rahvast elabki üksinda.
Mitmed jutud on varem ilmunud ka Eesti Kirikus ja seega meie lugejatele tuttavad. Illustratsioonid on teinud Anu Mõtshärg ja Liive Koppel, väljaandja Lambri Raamat.
Rannar Susi ütleb enda kohta, et on selline piiripealne inimene, piirinähtus. Millest selline autoripoolne määratlus, saate teada raamatut lugedes. Häid lugemiselamusi!

EK

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)