Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

13.05.2009 | | Rubriik: Uudised

Teelised on oodatud
Eestimaa paarsada pühakoda on liitunud üheksandat hooaega alustanud projektiga «Teeliste kirikud».
Tegemist on Eesti Kirikute Nõukogu projektiga, mille eesmärk on juhatada inimesi pühakodadesse tutvuma kultuuri ja ajalooga.
Avatud kirikuid tutvustab tasuta jagatav teatmik, mida trükiti 30 000 eksemplari. Seda saab küsida turismiinfopunktidest, projektiga liitunud kirikutest ja suurematest Tallinna hotellidest. Rohke pildimaterjaliga brošüürist leiab teavet iga pühakoja ajaloo kohta nii eesti kui inglise keeles. Märgitud on kirikute lahtiolekuajad, info jumalateenistuste ja/või palvuste kohta, samuti majutusvõimalused (sh telkimine).
Projekti veebileht asub aadressil  www.teelistekirikud.ekn.ee.
Avatud kirikute hooaeg kestab mai algusest septembri lõpuni.

Üheskoos saame hakkama
Lääne maavanem Neeme Suur ja praost Tiit Salumäe tegid ühise pöördumise maakonna ettevõtjatele, omavalitsusjuhtidele, kogudustele, rahvale.
Inimesi kutsutakse üles majanduskriisi ajal märkama oma ligimese muret ja julgustama teda abi otsima või enda poolt abi pakkuma. Pöördumises rõhutatakse kogukonna tähtsust, öeldes: «Üheskoos ja kokku hoides elame rasked ajad üle!»
Majanduskriisi ajal on suurenenud tööpuudus, paljud pered satuvad kitsikusse, headel aegadel võetud laenud loovad pingeid ja seavad perekonnad raskete valikute ette. Töö kaotanuid julgustatakse pöörduma kohaliku omavalitsuse poole. Neid, kel kindel sissetulek ja töökoht, kutsutakse üles toetama hättasattunuid.
Pöördumises öeldakse, et kogudus ei saa lahendada riigi majandusprobleeme, «kuid armastusele ja hoolivusele rajatud kogukonnana saab ta ulatada abivajajale käe, anda heade tegudega tunnistust oma usust. Aidates ja jagades ei jää inimene vaesemaks.»
Tiit Salumäe sõnul on taoline ühine pöördumine Läänemaa inimeste poole loogiline jätk aastatepikkusest koostööst kiriku ja maavalitsuse vahel.

EK

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)