Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

16.10.2013 | | Rubriik: Uudised

mulgimaa_lipp Punane kaaruspael ja linaõie sinine
Tarvastu kirikus õnnistas Viljandi praost Marko Tiitus 12. oktoobril oikumeenilisel jumalateenistusel Mulgimaa lipu (fotol), mis nüüd lehvib vallavalitsuseesisel platsil. Mulgi Kultuuri Instituudi ja Tarvastu vallavalitsuse välja kuulutatud lipukavandi konkursi võitis mulgi juurtega Tõnno Habicht.
Lipu põhitooniks on linaõie sinine, vasaku ääre must riba sümboliseerib Sakala kõrgustikku oma mägede ja orgudega, valge aga hingesära ja ausust. Viie sõlmega punane kaaruspael on kõige tuntum Mulgimaa sümbol ja tähistab viit kihelkonda: Tarvastu, Paistu, Halliste, Karksi ja Helme.

Clipboard01Mälestusplaat Russowile
Lõikustänupühal pandi Tallinna Püha Vaimu kiriku seinale mälestusplaat (fotol) kunagisele koguduse vaimulikule Balthasar Russowile (1536–1600), kelle tööleasumisest mittesaksa kogudusse on möödas 450 aastat.
Arvatavalt Tallinna voorimehe pojana sündinud ja pärast siinse linnakooli lõpetamist võõrsil õppinud, aga Tallinna tagasi pöördunud ja 1563. aastal diakonina ning alates 1566. aastast kuni surmani pastorina teeninud mees jõudis abiellumise kaudu raeliikme sugulasena kõrgeima ühiskondliku positsioonini.
Mälestusplaat tehti 2002. aastal põlenud kirikutorni plekist ja on kinnitatud ajastukohaste naeltega, mis pärast põlengut kokku korjati.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)