Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

09.10.2013 | | Rubriik: Uudised

MEL_Friedenthal Teoloog pälvis kirjandusauhinna
Varem ulmejuttudega kirjanikeringi jõudnud Tartu ülikooli usuteaduskonna vilistlane, teoloogiadoktor Meelis Friedenthal (fotol) sai Euroopa Liidu hinnatud kirjandusauhinna oma jutustusega «Mesilased», mis viib lugeja 17. sajandi Tartusse.
Friedenthal on selgitanud, et võidutöö kirjutamiseks sai ta tõuke iseenda doktoritööst, kus käsitleb 13. sajandil elanud teoloogi Petrus Limogesi moraaliallegoorilist traktaati silmast.

 
 
 

Kirikunoored keskkonna teemal
Sel pühapäeval toimus Tartu Ülikooli-Jaani kirikus Euroopa oikumeenilise noortenõukogu korraldatud interaktiivne seminar keskkonna teemadel. Tegu oli ühega neljast kohtumisest, mille raames külastati veel Riiat, Vilniust ja Helsingit.
Seminar toimus kaks aastat väldanud noorteprojekti «EYCE’s Campaign to Promote Ecological Justice» raames, mille eesmärgiks on uurida ökoloogia, religiooni, majanduse ja poliitika vahelisi suhteid ning levitada arusaama ökoloogilisest õiglusest.

taagepera orelVäikese oreli ilus sünnipäev
Väikese Taagepera kiriku 1863. aastal valminud Kessleri oreli (fotol) 150. sünnipäeva tähistati möödunud laupäeval kontserdiga.
Esinema olid tulnud organist Toomas Trass ja viiuldaja Urmas Vulp. Möödunud kevadel oli pilli suurem häälestamine ja ka enne sünnipäeva käis meister Olev Kents kirikust läbi ja leidis, et pill on hästi hääles. Kontserdil kõlas põhiliselt eesti heliloojate E. Mägi ja H. Elleri loomingut, aga samuti Bachi helitöid.
Tasuta kontsertpalvusele kogunes paarkümmend kuulajat, ilus ettevõtmine sai teoks tänu kultuurkapitali toetusele, ütleb koguduse õpetaja Arvo Lasting.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)