Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

18.09.2013 | | Rubriik: Uudised

Hageri_vennastekoguduse_palvemajaVennastekoguduse vaim elab
Hageri vennastekogudus, üks vanemaid Eestis, tähistas möödunud pühapäeval oma palvemaja (fotol) 193. aastapäeva. Vana hoone on endiselt aktiivselt kasutuses ja kantud palveväest.
Kolmel suvel on muinsuskaitse abiga hoonet restaureeritud, seal toimuvad regulaarselt palve- ja piiblitunnid. Palvemaja auväärseks aastapäevaks oli kutsutud sõna kuulutama Valga praost Vallo Eha­salu, kes pidas piiblitunni ja jutlustas jumalateenistusel.
Enesestmõistetavalt kuulus päeva juurde ka muusika: metsasarve puhus Joel Ots ja laulis koguduse segakoor.

V2liahod22.-23-01.2012Sauel algab leerikool
Keila koguduse abiõpetaja Juha Väliaho ja diakon Anu Väliaho (fotol) on teinud poolteist aastat kirikutööd Sauel ja iga pühapäev kell 13 peetakse päevakeskuses armulauaga jumalateenistus, millest võtab osa viisteist inimest.
Peamiselt on nad vanemaealised, üks neist on saanud leeriõnnistuse kolm korda. Oktoobri alguses alustavad Väliahod aga leeri- ja kogudusekooliga, kuhu ootavad uusi liitujaid.
Anu sõnul suhtub linnavalitsus nende tegevusse positiivselt ja tunnustavalt. Kui sel aastal tähistati Saue kui linna 20. aastapäeva, kutsuti ka väike luterlik kogukond end linnarahvale tutvustama.

Madisepäeva kontsert Kuressaares
Kuressaare kogudusele tuleb külla ja annab koos kohaliku Saueri kooriga madisepäeval, 21. septembril kell 19 kirikus kontserdi Soome Rusko koguduse koor, kes valdab väga mitmekesist repertuaari. Koori dirigent on Sauli Hannuksela ja kontserdiga toetatakse koguduse muusikatööd. Saueri koori juhatab Ester Soe.
Põhiliselt tuleb ettekandele soome vaimulik muusika, aga kostiks on külalised ära õppinud eestikeelse koraali «Elu on kui meri».

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)