Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

04.09.2013 | | Rubriik: Uudised

piiskop GerhardPõhjakirik sai piiskopi
25. augustil õnnistati ametisse Põhja-Saksamaa Evangeelse Luterliku Kiriku esimene piiskop Gerhard Ulrich (fotol).
Schwerini katedraali oli pidulikku sündmust vaatama tulnud 750 külalist, lisaks toimus teleülekanne, mida edastati ka kirikuesisele platsile. Õnnitlused saatis ka Saksamaa liidukantsler Angela Merkel, kes Ul­richi suurt kogemustepagasit kiitis ning talle tarka ja tasakaalukat lõimingupoliitikat soovis. Eestist sõitis vastset Põhjakiriku piiskoppi õnnitlema peapiiskop Andres Põder.

orel-lyhiKontsert oreli heaks
Orelihoidjate seltsi eestvõttel toimub pühapäeval, 8. septembril kell 18 Maarja-Magdaleena kirikus kontsert, et toetada suuruselt teise Müllverstedti oreli (fotol) remonti. Tänu juulis toimunud oreli suurpuhastusele saab kontserdil kuulata ka pilli enda kõla Puhja koguduse organisti Miina-Liisa Kuusemaa ja Tartu Peetri koguduse organisti Anneli Klausi esituses. Mõlemad mängivad kontserdil ka klaverit.
Veel esinevad Kalle Loona viiulil ja Siim Barkala metsasarvel. Kontserdile pääseb annetusega, aga selle saab teha ka koguduse kontole 10220071724017 SEBs või 1120226857 Swedbankis.

Tartu Peetri kirikusse astudes
Mõned kirikud on nagu paleed ja nii on mõeldudki, mõned on kodused ja jälle just nii mõeldud. Tartu Peetri kirik tiheda liiklusega tänava nurgal on sisse astudes ometi rahulik paik, tõeline teelise kirik. Pole vist meeldivamat hilissuve lõhna kui õuntest hõnguv, eriti kui see seguneb kohvilaua ja lillede aroomiga, silm näeb värvilisi astrikimpe eeskambris, kirikuukse juures ja altari pool.
Igas kirikus võib lõhna järgi ennustada, kui elav on selles toimetav kogudus, Peetris tegutsevad nii lasteaed kui kool. 29. augustil saime ühtlasi õnnitleda koguduse õpetajat Ants Toomingat, kel täitus 13. aasta selles ametis.

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust! (Ps 66:20)