Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

08.03.2023 | | Rubriik: Uudised

Vaatame tänuga Põlva poole

Põlva Jakobi kooli lapsi pole ükskõikseks jätnud Ukrainas toimuv sõda ning nad kogusid küünlajääke ja plekkpurke, et neist kaevikuküünlaid valmistada. Lapsi juhendas Kaitseliidu Põlva maleva liige Hjalmar Mandel, kes on ühtlasi Põlva koguduses haldusjuht. 

Ta ütleb, et alguses oli probleem plekkpurkide puudumisega, aga siis kogunes neid sedavõrd, et nüüd plaanitakse küünlaid juurdegi teha. Hjalmar meenutab, et uuris Internetist, kuidas taolisi küünlaid teha. Lisaks valgusele annavad küünlad ka sooja, aga suurema küünla peal saab teedki teha. Lapsed joonistasid Ukraina ja Eesti lippe, agaramad olid saadetise juurde otsinud ukrainakeelseid tervitusi. Ettevõtmises osalesid ka õpetajad ning lisaks küünaldele saadeti võitlejatele konserve ja maiustusi. 

Järgmisel reedel, 17. märtsil on aga Põlvas suur vabaõhupidu, millega tutvustatakse kultuuripealinna Tartu 2024 Lõuna-Eesti programmi. Publikule esinevad rokkorkester Karmid Torud, ansambel Zetod, avatakse Toomas Kuusingu graafika- ja maalinäitus ning näha saab Rene Liivamäe valgusinstallatsiooni.

Peterburis peeti sünnipäeva

Veerand sajandit Ingeri kiriku piiskopi ametis olnud Aarre Kuukauppi sai 75. Tema sünnipäeva tähistati 18. veebruaril Peterburi Maria kirikus. 

Võib öelda, et 1992 taastatud Ingeri kirikus vikaarina ametisse asunud Kuukauppi tegutses misjonärina kodumaal. Teenimisaastaid sai kokku kolmekümne kanti – pensionile jäi ta 2020. a alguses. Eestiga ei seo teda mitte ainult geograafiline lähedus, vaid ka asjaolu, et tulevase piiskopi konfirmeeris 1968 Narvas õpetaja Elmar Kull. Piiskopi ametisse pühitseti ta 1996.

Kui piiskopi ametis sai oldud 15 aastat, andis meie peapiiskop Andres Põder Kuukauppile EELK I järgu teeneteristi, samal 2011. aastal sõlmiti kahe kiriku vahel koostöölepe.

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)