Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

22.02.2023 | | Rubriik: Uudised

Pühakiri veelgi kättesaadavamaks

Eesti Piibliselts koostöös Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikutega on teinud üleskutse salvestada pühakirja eri raamatud hääle ja pildiga, et emakeelne pühakiri oleks tõesti igale soovijale kättesaadav. 12. veebruaril loeti üle kolme tunni jumalasõna Haapsalu toomkirikus. Lugemas oli 14 inimest ja nende kohuseks oli ette kanda Johannese evangeeliumi. Lugemise salvestas helirežissöör Mati Schönberg.

Piibel loodetakse läbi lugeda suve lõpuks. Sellega alustati möödunud aasta 20. novembril Tallinna toomkirikus. Häälega pühakiri loob ka vaegnägijatele võimaluse kuulata kirjakohti nii Uuest kui Vanast Testamendist, selgitab piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson

Lugema on oodatud kõik Eestimaa kogudused, haridus- ja mäluasutused. Salvestatud Piiblit on plaanitud esitada septembri lõpus, mil tähistatakse piiblitõlkija püha Hieronymose mälestuspäeva. Neil, kes soovivad osa võtta Piibli lugemisest, palutakse kontakti võtta Eesti Piibliseltsiga, helistades 631 1671 või kirjutades eps@eps.ee. 

Tänapäeva võimalusi arvestades on varasemalt töös olnud projekt, millega loodi Piiblist nutitelefoni rakendus Piibel.net. Konkreetseks päevaks antud kirjakohti saab lugeda aadressil Kalender.net.  

Koerus kutsutakse hommikusöögile

Meie iseseisvuspäeva tähistatakse igal pool pidulikult, mõnelgi pool on lisaks lipuheiskamisele protsessioon ja mälestushetk Vabadussõjas langenute ausamba juures, hiljem ka kontsert kirikus või rahvamajas. 

Ka Koerus heisatakse päikesetõusul riigilipp, aga seejärel pole põhjust koju kohvile rutata, sest sealsed naiskodukaitsjad kutsuvad kultuurimajja. Järva ringkonna esinaine Kerlin Tealane ütleb, et Koeru jaoskond on seadnud eesmärgiks olla kogukonnas nähtavam ning teist aastat pakutakse vabariigi aastapäeval hommikuputru ja kiluvõileibu. 

Siis tunnustatakse ka möödunud aastal kogukonnas silma paistnud inimesi ja ettevõtmisi. Kõne peab lastekirjanik Jaanus Vaiksoo. Palvus kirikus, mille peab koguduse diakon Jaanus Tammiste, algab kell 13, laulavad Koeru segakoor, ansamblid Kanarbik ja Madli. Lilled ja pärjad asetatakse sealsele mälestussambale aga pärast kontserti. 

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)