Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

18.01.2023 | | Rubriik: Uudised

Pühapäevakool sai eripreemia

Tartu Maarja koguduse pühapäevakooli lapsed joonistasid jõulukaarte ja osalesid nendega mittetulundusühingu Aitan Eestit konkursil, pälvides eripreemia. Osalemine konkursil andis lastele ja pühapäevakooli juhendavale Kadri Isakule eriliselt hea tunde, sest konkursil on üllas eesmärk toetada abivajajaid. Tänu kaartide müügile toetas mittetulundusühing läinud aastal Viljandi haiglat 10 000 euroga, et osta tänapäevane sünnitusvoodi.   

Peaaegu kolm aastat tagasi Tartus registreeritud ühing tänas kõiki õpetajaid ja kasvatajaid ning sõnas, et pühendunud laste vahel oli otsust langetada keeruline, ja luges võitjaks kõiki – tänu heategudele muutus elu paremaks. Kokku annetati möödunud aastal 183 411 eurot ja võisteldi kolmes kategoorias: noored, lapsed ja mudilased.

Neile aga, kes vaatamata võimaluste nappusele sooviksid Eesti heaks midagi ära teha, soovitab mittetulundusühing nendega ühendust võtta. 

Heategevuslik kunstikalender

Kel alanud aasta kalender veel puudub või mõttes seda kellelegi kinkida, on heaks soovituseks kunstnik Kristel Mägedi-Vaigu värviküllaste piltidega heategevuslik kalender. Kalendri on välja andnud Mustamäe kogudus ja seda saabki kas sealsest kirikust, Magda misjonipoest või otse kunstnikult. Kalendri müügitulu läheb koguduse töö heaks, ütleb koguduse õpetaja Tiina Klement.

Mitmekülgsete huvide ja annetega autor on lõpetanud Viljandi kultuuriakadeemia ja õpib praegu usuteaduse instituudis. Omanäolise kalendriga saab tutvust teha koguduse FB lehel.

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)