Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

16.11.2022 | | Rubriik: Uudised

Toomkool saab altarimaali

Tallinna piiskoplik toomkogudus otsustas kinkida toomkoolile vana altaripildi. Teos on juba kirikust üle toomväljaku asuvasse koolimajja viidud ning on teada, et selle uueks asupaigaks saab kooli aula. Reedel, 18. novembril viib toomkooli kaplan ja toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru läbi palvuse ja õnnistab altaripildi.

Aasta isa on Edvin Lips

Aastatega on tavaks saanud, et isadepäeva kontsertaktust Estonia kontserdisaalis austab osavõtuga Eesti president, aga tänavu viibis president Karis 13. novembril Paides toimunud isadepäevakontserdil, mida vahendas ETV. Estonias andis Eesti Naisliit juba 24. korda üle aasta isa tiitli, mille tänavu pälvis nelja lapse isa ja kaheksa lapse vanaisa Edvin Lips (fotol). 

Pidukõne pidas peapiiskop Urmas Viilma, kes ütles: „Isaks sirgumine on ühe mehe jaoks vähemalt niisama keeruline kui ühel lapsel täiskasvanuks saamine. Vahel võib see olla isegi keerulisem. Mõni laps saab täiskasvanuks enne kui mõni mees küpseks isaks.“ 

Ukraina piiskop tuleb Eestisse

23. novembril toimub Tallinnas EELK kirikukogu. Külalisena võtab sellest osa Ukraina Saksa Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Pavlo Shvarts (fotol), kellele antakse üle EELK I järgu teeneterist. Saksa juurtega luterlik kirik valdavalt õigeusklikus ja kreekakatoliiklikus Ukrainas on EELK partnerkirik. 

Piiskop Shvarts külastab Eestit koos perega. Lisaks Tallinnale on tal plaan käia ka Tartus, kus teda võõrustab praost Ants Tooming

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)