Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

28.09.2022 | | Rubriik: Uudised

Saku kirikukellad pühitsetakse

Mihklipäeval, 29. septembril pühitseb peapiiskop Urmas Viilma Saku kiriku kaks kella. 2020. aasta toomapäeval, 21. detsembril pühitsetud Saku Toomase kirik ei ole veel täielikult valmis, aga noor tegus kogudus on rõõmus, et tänavustel jõuludel kuulutavad rõõmusõnumit 446 kg kaaluv A-toonil helisev ja 289 kg kaaluv ning C-tooni mängiv kirikukell.

Kuristapalo ristimets võeti kaitse alla

Tartu- ja Põlvamaa piiril asuv ristimets võeti kultuurimälestisena kaitse alla kui ajalooline looduslik pühapaik. Siinse metsa puudel on vanemaid, aga ka äsja puusse matusekombestiku osana lõigatud ristimärke. 

2020. aastal võeti samal alusel riikliku kaitse alla Rosma ristimets ning 2021. aasta keskpaigast on seda tehtud 14 riigi maal paikneva ristipuude alaga. 

Peapiiskop Viilma ja metropoliit Stefanos kohtusid

Peapiiskop Viilma annab sotsiaalmeedias teada, et kohtus 26. septembril Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku (EAÕK) ülemkarjase metropoliit Stefanosega, et arutada Venemaa sõjast Ukrainas tingitud mõjutusi oikumeenilistele suhetele Euroopas, eriti Baltimaades ja Ukrainas. „Rääkisime ka õigeusklike häälest Eesti Kirikute Nõukogus ning võimalustest EAÕK ja EELK teoloogilise ühiskomisjoni tööga jätkamiseks,“ kirjutab Viilma. 

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)