Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

17.08.2022 | | Rubriik: Uudised

Paide kogudus arvamusfestivalil


Märtsist Paide koguduse õpetajana alustanud Andres Tšumakov soovib, et kirik oleks rahvale võimalikult palju avatud.  Kätlin Liimets.

Paide Püha Risti kogudus panustas möödunud nädalavahetusel toimunud arvamusfestivali kultuuriprogrammi.

„Strateegiliselt asume väga hea koha peal. Arvamusfestival toimub ümber kiriku ehk kirik on keset küla ehk linna. Kogudus on igal aastal rõõmustanud arvamusfestivali toimumise pärast ja kiriku uksed on olnud avatud. Olen ka ise pidevalt kohal. Kõik võivad tulla pühakotta, vestelda või ka vaikselt istuda, omaette mõtiskleda ja küünla süüdata. Tänase (12.08) kogemuse põhjal võin öelda, et sisse astujaid on olnud sadu. Lisaks oleme korraldanud muusikahetki,“ ütles Eesti Kirikule arvamusfestivali ajal Paide koguduse õpetaja Andres Tšumakov.

Nõnda oli terve arvamusfestivalile eelnenud nädal Paide kirik tulvil muusikast, sest toimusid proovid. Kontserte arvamusfestivali ajal korraldada oli koguduse initsiatiiv. „Koostöö korraldajatega seisneb selles, et kõik, mis oleme organiseerinud, on ka festivali kavva jõudnud. On hea, kui saame seda inimestele pakkuda,“ sõnas rahulolevalt õpetaja Tšumakov.

Arvamusfestivali ajal toimus Paide kirikus neli tasuta kontserti, millest kolm olid orelipooltunnid. Musitseerisid poliitikuna nime teinud Aivar Sõerd ja koguduse enda inimesed: Olaf Lääne, Hele Saarse, Tiiu Kiik, Teet Tihvan (trompet) ja Jaana Rosme (flööt). Reede õhtul esines ka Balti laste- ja noorteorkester, dirigeeris Raeli Florea.

Laste palvekool kutsub

Tartu Maarja kogudus rikastab oma lastetööd septembrist laupäeviti toimuva laste palvekooliga. Ettevõtmine hakkab toimuma paar korda kuus ja sisaldab ülistust ning pannkoogisöömist. Aastane õppemaks 30 eurot sisaldab õppematerjale ja toitlustamist.

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)