Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

18.05.2022 | | Rubriik: Uudised

Kogudus mõtleb tulevikule

Mets on hinnaline vara, olgu siis majanduse või loodushoiu seisukohast vaadatuna. Kolga-Jaani kogudusel on õpetaja Peeter Partsi (fotol) sõnul 17 hektarit metsa, aga palju sellest on võsastunud või lihtsalt vananenud. Kogudus oli tsaariajal praostkonna suurim metsaomanik ja võimalik, et on seda ka praegu, kuigi osa metsast on maha võetud ja müüdud. Tänu Jumala abile ja metsa müügile on kogudus õpetaja sõnul majanduslikult toime tulnud.

Nüüd saadi koguduse juhatuse esimehe Hovard Nurme abiga Pruuli puukoolist soodushinnaga 1500 kuusetaime, mis jüripäeval ühisel jõul maha istutati. Koos lastega oli puid istutamas paarkümmend inimest, peamiselt Kolga-Jaani Lionsi klubist. Koostöö kogukonnaga on hea ja „lõvid“ on varasemaltki kogudusel abis käinud.

Puud istutati koguduse maale Niilusoo raba äärde. Viimastel aastatel on plaanitud seal turbamaardlat avada, millele ka kogudus on vastu olnud, sest Niilusoo raba toidab veega kogu alevikku. Selleski on märgata kogukonna ühtehoidmist. Paaritunnisel puude istutamisel oli peale loodushoiu ja tuleviku kavandamise veel üks positiivne külg – see aitas elavdada koguduseelu. Aga istutada on veel ja veel.

Kristlikud koolid ühisel kontserdil

Pühapäeval oli tore koolikontsert Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus, sama kontserti saab eeloleval neljapäeval kuulata Hageri kirikus. Muusikalist külakosti pakkusid ja pakuvad Kohila mõisakooli ja Püha Miikaeli kooli lastekoor, Vanalinna Hariduskolleegiumi lastekoor ja sealse muusikakooli keelpilliorkester. 

Kristlikke koole pole palju, seda enam on tervitatav nende koostöö. Kuna koroonaaeg on lastele keeruline olnud, otsustati nüüd ühine kontsert anda, ütleb kontserte korraldav Merle Liblik. Enne kontserti tehakse ühine proov, et ühislaul ikka korda läheks, ütleb lastekoori juhatav Liblik. Enamik laule kavas on kristliku sisuga, mõni laul on kodu ja perekonna teemal.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)